Autor Subiect: 1/43 din toate  (Citit de 13034 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #60 : Noiembrie 17, 2016, 09:42:58 p.m. »
Prima oara cand ai pus mana pe aerograf si ti-a iesit asa bine vopseaua? Este foarte bine. Si culoarea e super. Imi place cum a iesit kitul. Mai ales ca este 1/43 care este mic si migalos. Imi place si cum ai delimitat linia usilor.
Ps: ce vopseluri si lac ai folosit?

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #61 : Noiembrie 17, 2016, 09:56:08 p.m. »
merg pe humbrol cu gloss varnish la final. am incercat si revell dar le folosesc doar cand nu gasesc nuanta dorita. cu aerograful mi-a explicat mike neagu cum se foloseste....plus adolescenta petrecuta cu tata pe sub masini si prin garaje...

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #62 : Noiembrie 17, 2016, 10:06:25 p.m. »
merg pe humbrol cu gloss varnish la final. am incercat si revell dar le folosesc doar cand nu gasesc nuanta dorita. cu aerograful mi-a explicat mike neagu cum se foloseste....plus adolescenta petrecuta cu tata pe sub masini si prin garaje...

Mike neagu?  :) . Imi e vecin si prieten. Ai avut un profesor f bun. Tine-o tot asa si asa vrea sa mai vad si alte kituri, poate si la scari mai mari.

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #63 : Noiembrie 17, 2016, 10:11:49 p.m. »
merci, la scari mari nu ai sa vezi ca nu colectionez...dar kituri or sa fie, voi mentiona care sint cand le vine randul.

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #64 : Noiembrie 17, 2016, 10:26:39 p.m. »
si o ultima macheta pe ziua de azi,
alfa romeo 2600 coupe speciale pininfarina de la kess

Offline nick

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Full Member
  • *****
  • Mesaje postate: 138
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #65 : Noiembrie 17, 2016, 10:28:43 p.m. »
alfa romeo 2600 coupe speciale pininfarina... E coaie rau de tot masina!

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #66 : Noiembrie 17, 2016, 10:30:09 p.m. »
am vazut-o la madalinutu si am turbat...in pozele de pe situri nu arata asa bine, nici aici de altfel (poze facute pe graba) dar in realitate jur ca arata beton. rotile puteau fi insa mai fine la pretentiile ei...usor dislike acolo dar trec peste.

Offline nick

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Full Member
  • *****
  • Mesaje postate: 138
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #67 : Noiembrie 17, 2016, 10:38:20 p.m. »
Inchipuie-ti cum ar arata 1:1 !

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #68 : Noiembrie 17, 2016, 10:39:28 p.m. »
am cautat poze iti dai seama....este...orgasm pe 4 roti.

Offline 1Q

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 192
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #69 : Noiembrie 18, 2016, 08:40:12 a.m. »
il postez desi nu am ajuns la aston martin, pe primul meu kit realizat cap coada....am ras de el si eu....au ras si altii....am ras impreuna. era prima oara cand puneam mana pe aerograf, pe fotodecupate, pe tot ce presupune asta. deci....aston martin lagonda SUV concept de la modelK.
misto-uri la liber, chiar le merita. culmea, imi este foarte draga masinuta asta....
Trebuie sa o spun, ca sa fie dreptate: macheta arata mult mai bine pe viu. Pur si simplu iese cumva in evidenta intre celelalte zeci (sute? mii?) si te duci spre ea si te atrage cumva culoarea si textura.
Chiar daca nu am scris pe aici de multa vreme (probleme personale si nu numai, prea multe in prea scurt timp), urmaresc ce pui. Si cand ai pus kit-ul white metal mi-am adus aminte de nebunia cu adusul lor de afara. E din pachetul ala cu cantec? Oricum, la cum aratau ele neasamblate, ai reusit ce probabil nici tu nu ai fi crezut ca mai poti reusi. Sunt incredibil de fragile.
Bafta. Sunt pe aici, pe receptie  ;)