Autor Subiect: 1/43 din toate  (Citit de 13053 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #40 : Septembrie 30, 2016, 04:37:57 p.m. »
alfa romeo 1750 gtv - autoart

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #41 : Septembrie 30, 2016, 05:00:03 p.m. »
Inca un model clasic. Frumos realizata. Bravo si spor la postat  :)

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #42 : Octombrie 01, 2016, 09:39:57 a.m. »
ms, si cea de curse acum
alfa romeo 1750 GTAM - M4

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #43 : Octombrie 05, 2016, 10:23:46 a.m. »
alfa romeo 1900 c super sport turing - neo

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #44 : Octombrie 08, 2016, 11:21:59 a.m. »
Ce tari sunt niturile la GTAM!
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #45 : Noiembrie 16, 2016, 08:05:23 a.m. »
hahaha! acum le vad.....chiar ca sint interesante. imi pare rau ca nu am luat mai multe variante de la M4, au unele cu stergatoare fotodecupate.
alfa romeo 2500 SS corsa - fds kit rasina& white metal

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #46 : Noiembrie 17, 2016, 04:04:28 p.m. »
Nu stiu de ce, dar imi place mai mult prima, cred ca de la culoarea mai "candy" mi se trage  ;D. Verzuliul asta nu-mi este asa prieten. Jantele sunt facute din mai multe piese? Asta e un lucru interesant. Si pe white metal nu am pus mana. Ma gandesc ca piesele cromate sunt facute din asa ceva (grila, sasiu).
Mult spor pentru mai departe!

neinspirata alegere la verde, recunosc...am vazut dupa aceea.
da, rotile sint compuse din cauciuc, doua bucati folii spite fotodecupate, janta si butuc. plus buza jantei care e optionala. destul de simplu de facut pana te apuci de ele...ms frumos!

Offline klauzephoto

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #47 : Noiembrie 17, 2016, 06:30:29 p.m. »
si sa revenim la chestii mai interesante
alfa romeo 2500 s touring - ixo

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #48 : Noiembrie 17, 2016, 06:58:19 p.m. »
Domnilor, vis-a-vis de ce s-a incins aici mai devreme.

Strict corect este ca intr-adevar RUA a facut un comentariu negativ legat de macheta, insa a facut-o civilizat si aceste comentarii sunt bine-venite, pentru ca nu toate sunt intotdeauna roz si machetele sunt prezentate sa fie analizate si apreciate, cu bune si rele deopotriva.

Klauze a luat-o personal si nu prea am inteles de ce, el fiind tipul de om care nu se fereste de comentarii pertinente, chiar daca sunt negative. Am inteles insa ulterior ca cei doi domni au o istorie a lor si totul a iesit la suprafata intr-o situatie care nu anunta nimic, de altfel.

Strict procedural, Klauze a reactionat prea dur fata de comentariul lui RUA. Insa, avand in vedere istoricul celor doi si mai ales a faptului ca pana la urma Klauze a ajuns sa tina cat de cat  forumul asta in viata prin postarile sale minutioase si multiple, eu doar intervin acum si zic ca nu mai doresc sa aud nimic de la nimeni pe aceasta tema, ca atlfel scot cartonasul galben.

Am facut si curat, tot. ;)
« Ultima Modificare: Noiembrie 17, 2016, 07:00:10 p.m. de Remus »
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline nick

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Full Member
  • *****
  • Mesaje postate: 138
Re: 1/43 din toate
« Răspuns #49 : Noiembrie 17, 2016, 07:19:34 p.m. »
Draga Remus,
Te rog sterge si postarea asta a ta, daca tot ai sters postarile precedente ale celor doi.
Gata, episodul s-a incheiat.
Daca vrei sa admonestezi acum, te rog fa-o pe mesaj privat si la Avizier, unde se posteaza avertismentele, conform Regulamentului si intelegerii intre moderatori in privinta userilor acestui forum.
Da, corect, Klauze are o colectie mare si normal sa aiba si cacaturi printre machetele colectionate. Toti avem asa ceva. Atacul lui Klauze a fost unul tipic adolescentin.
Sunt sigur ca RUA ii va acorda clementa cuvenita.
Asta fiindca RUA are cel putin 20 de ani peste varsta lui Klauze si "beneficiaza" de inteligenta varstei.

Klauze,
Incearca te rog sa accepti ca mai este si improscata cu cacat colectia ta. Asta este riscul de a posta colectia pe orice forum, nu numai aici... Incearca sa privesti in mod constructiv lucrurile. Pentru mine ai respect privind cele doua machete facute din kit-uri. Stiu prin ce ai trecut ca sa le scoti "la lumina" cat de cat. Cei care nu stiu acest lucru nu trebuie pusi la zid ci trebuie sa le explici prin ce chinuri treci ca sa realizezi asa ceva. Chiar ar fi facut placere multor useri sa prezinti si istoria acelor modele, de la inceput, pana la varianta finala.
INSA, te rog sa fii atent la faptul ca iei foc cam repede si nu mai tii cont de nimic... Si-ti dauneaza. In primul rand te incarci tu de energie negativa!!! ....