Autor Subiect: recomandare model cu detalii fine 1:43 (dacia de preferinta) ist vs deagostini?  (Citit de 990 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline radu191289

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Salutare! In primul rand vreau sa specific ca sunt nou pe subiect (machete auto)

Vreau o macheta la scara 1:43 pentru fotografii macro, e important sa fie detaliata si bine lucrata, dar vad diferenta foarte mare de pret intre producatori la acelasi model, si aici ma refer la IST vs Deagostini, (140ron vs 30ron in anumite cazuri)... din poze pe google nu se vad diferente intre ele, chiar ma intreb daca nu sunt defapt identice. Imi puteti da mai multe informatii va rog?

Edit: Am incercat sa gasesc raspunsul in alte topicuri de pe aici si am descoperit ca IST/IXO = PCT (Premium & Collectibles Trading Co., Ltd.) si modelele pentru Deagostini au fost facute de ei dar nu sunt chiar aceeasi calitate... poate confirma cineva?
« Ultima Modificare: Decembrie 18, 2015, 01:42:54 p.m. de radu191289 »



Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15181
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: recomandare model cu detalii fine 1:43 (dacia de preferinta) ist vs deagostini?
« Răspuns #1 : Decembrie 18, 2015, 02:07:54 p.m. »
sALUT,

trebuie specificat ca DeAgostini nu este un producator ci editura.
Machetele produse de IST MODELS pentru DeA se vand impreuna cu revista, la chioscuri si sunt mai slabe calitativ, chiar daca au postament de plastic.
In schimb, unele machete exista si in variante mai scumpe dar mai bine redate, mai detaliate (interior vopsit in alta culoare decat negru, alta culoare exterioara...). Acestea au postament si clopot din plastic (cupola).

Acum depinde ce doresti, este vorba de banii tai!