Autor Subiect: problema logare  (Citit de 2221 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline HAKU

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
problema logare
« : Ianuarie 14, 2014, 09:14:25 p.m. »
Nu stiu daca doar eu intampin problema asta, dar cand ma loghez pe un al 2 lea dispozitiv sunt de-logat automat de pe primul.
E destul de incomod, eu urmaresc forumul si de pe telefon si de pe laptop, si la fiecare vizita trebuie sa ma loghez din nou.
Se poate rezolva cumva problema?



Offline alex_dinu476

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: problema logare
« Răspuns #1 : Noiembrie 26, 2014, 07:04:54 p.m. »
 Eu am probleme cu logarea pe mozila,pe  chrome merge fara probleme.
Astept un raspuns.

Offline andrei006

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: problema logare
« Răspuns #2 : Februarie 16, 2015, 10:44:52 p.m. »
nu stiu daca e cel mai potrivit loc, dar am zis sa nu ami deschid alt subiect.

Cand ma loghez de pe telefon / tableta, imi spune ca am contul BANAT, permanent.

"ne pare rau andrei006, iti este interzis sa folosesti acest forum !
Postarea aiuera a pozelor pe topicurile de vanzari
Aceasta interdictie nu este setata sa expire.

Eram curios de o explicatie ...



Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: problema logare
« Răspuns #3 : Februarie 16, 2015, 10:56:06 p.m. »
Salutare Andrei,

Problema cu logarea aceasta de pe alt dispozitiv...se pare ca devine din ce in ce mai des intalnita.

Explicatia cea mai plauzibila este ca apar IP-uri asemanatoare cu cele din blacklist (lista de banari), iar softul forumului le detecteaza ca fiind conturi banate ce vor sa se logheze.

Toate probleme apar doar la logarea de pe telefon/tableta - si niciodata daca te loghezi de pe PC. Cel mai probabil operatorii de telefonie folosesc IP-uri dinamice cu o plaja mult mai restransa si de aceea asemanarile apar destul de des.

In final problema e a softului care-l foloseste forumul, insa pentru moment nici rezolvare nu are.

Incearca sa restartezi telefonul/tableta - iar la o nou conexiune ar trebui sa-ti aloce in alt IP - mai norocos :)

Offline bestcom

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
Re: problema logare
« Răspuns #4 : Februarie 17, 2015, 12:18:03 a.m. »
Buna seara,

Aceeasi problema o am si eu daca incerc sa ma loghez de pe telefon; am incercat si restart, imi apare acelasi mesaj ca cel postat de andrei. Initial intrasem la banuieli, crezand ca s-au jucat copiii pe telefonul meu dar in acelasi timp ma pot loga de pe orice alt PC/laptotp, de pe tableta nu am incercat. Cert e ca aceasta eroare a debutat saptamana trecuta, pana atunci nu am avut niciun fel de problema. E un pic frustrant, mai ales in masina cand astepti pe cineva sau in minunatul trafic din Bucuresti  :-[

Offline andrei006

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: problema logare
« Răspuns #5 : Februarie 17, 2015, 06:44:23 a.m. »
Salutare Andrei,

Problema cu logarea aceasta de pe alt dispozitiv...se pare ca devine din ce in ce mai des intalnita.

Explicatia cea mai plauzibila este ca apar IP-uri asemanatoare cu cele din blacklist (lista de banari), iar softul forumului le detecteaza ca fiind conturi banate ce vor sa se logheze.

Toate probleme apar doar la logarea de pe telefon/tableta - si niciodata daca te loghezi de pe PC. Cel mai probabil operatorii de telefonie folosesc IP-uri dinamice cu o plaja mult mai restransa si de aceea asemanarile apar destul de des.

In final problema e a softului care-l foloseste forumul, insa pentru moment nici rezolvare nu are.

Incearca sa restartezi telefonul/tableta - iar la o nou conexiune ar trebui sa-ti aloce in alt IP - mai norocos :)

Din pacate, 99% din timp intru de pe tableta/telefon ...

Offline GOLF_GOLF

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3258
Re: problema logare
« Răspuns #6 : Februarie 17, 2015, 07:42:42 a.m. »
acelasi problema si la mine  :-\
Colectia mea de machete 1:43:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=2816.0
Colectia mea de autobuze/camioane 1:72:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=3643.0

Offline Adrian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1031
  • PUNCT
Re: problema logare
« Răspuns #7 : Februarie 17, 2015, 09:24:27 a.m. »
Am patit si eu asta, dar a trecut :)
Pe PC mergea, pe tableta mergea, pe telefon nu mergea...
Un prieten a spus sa schimb brouserul de pe telefon, si am instalat Firefox, si de acolo a mers fara probleme.
Acum dupa mai bine de o luna de la aceasta problema merge si browserul implicit al telefonului.