Autor Subiect: Macheta Mercedes SLS AMG 1:24 Revell  (Citit de 11645 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Re: Macheta Mercedes SLS AMG 1:24 Revell
« Răspuns #80 : Februarie 17, 2014, 12:50:10 p.m. »
Imi place mult cum a iesit. felicitari. A meritat efortul depus.

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Re: Macheta Mercedes SLS AMG 1:24 Revell
« Răspuns #81 : Februarie 17, 2014, 12:54:50 p.m. »
Am uitat sa intreb. Ziceai ca ti-a crapat vopseaua. A crapat din cauza ca ai vopsit la termperatura mica? Sau a fost vopseaua de vina? Daca dai cu primer inainte si apoi vopsea, e posibil sa mai crape? Mai am o macheta si vreau sa stiu cum o sa o vopsesc. Am fost sfatuit sa folosesc vopsea la spray lucioasa. Mie unul imi place cum a iesit si astept urmatoare ta lucrare.

Offline Adrian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1031
  • PUNCT
Re: Macheta Mercedes SLS AMG 1:24 Revell
« Răspuns #82 : Februarie 18, 2014, 11:32:28 a.m. »
Remusro, Alin, Timmy Radu si Cypylix va multumesc pentru aprecieri. Sper sa fie din ce in ce mai bine. Urmeaza Ferrari 250 GTO. Deja se lucreaza la el.
Timmy chiar m-ai ajutat cu sfaturile, si sper sa reusesc sa fac lucruri si mai frumoase.
Cypylix vopseaua cred ca este buna, nu am idee. Nu a crapat din cauza temperaturii, a crapat in timpul asamblarii machetei. Piesele fiind de plastic ele inevitabil se mai deformeaza atunci cand incerci sa le imbini pentru ca nu calca perfect una pe cealalta. In acele momente vopseaua crapa si apar fisuri. Daca nu e dat cu primer se si dezlipeste vopseaua si cade de pe macheta. Vopseaua nu este aproape deloc elastica. Poate alte tipuri sunt, nu stiu. Vopseaua Revell pe vaza de apa am vazut ca este elastica, dar se aplica mult mai greu.