Autor Subiect: Am si eu un teanc de Turbo  (Citit de 1329 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Am si eu un teanc de Turbo
« : Iunie 14, 2013, 04:49:08 p.m. »
Cand esti pasionat de masini cauti sa-ti pui la punct colectia de machete , colectia de turbo , sa te pui la punct cu noile inovatii si aparitii in domeniul asta auto ca doar esti pasionat . Nu? In loc sa postezi aiurea mai bine citeste , in loc sa te certi cu altii mai bine fa-ti prieteni , in loc sa cauti sa-ti impui punctul de vedere mai bine asculta-i si pe altii  , cam asa vad eu treaba in pasiunea asta cu masinile.Eu am stat printre motoare de la 2-3 ani(tata fiind pilot si mare pasionat de masini) , am fost cu tata  prin 89  la mai toate cursele care se tineau la coasta si vtm , apoi am inceput sa cochetez cu cartigul , apoi cu auto cross-ul , cu auto cross-ul , putin off road , acum sunt cu reconditionarea de clasice(in paralele cu machetele care imi cam mananca din timp) si imi face placere sa investesc timpul in pasiunile astea.
Surprizele astea le am de pe la 6-7 ani cand jucam lipa in fata blocului .Lipa era o coperta de caiet sau carte impaturita si umpluta cu plastelina , eu puneam 2 coperti sa fie mai groasa si mai manevrabila.Asa faceam eu surprize acum 22-23 de ani si nu stiam ce-i aia calculator . In amintirea acelor vremuri postez cateva poze cu colectia mea incompleta dealtfel.


« Ultima Modificare: Iunie 14, 2013, 05:43:32 p.m. de Schumy »



Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Am si eu un teanc de Turbo
« Răspuns #1 : Iunie 14, 2013, 05:48:41 p.m. »
Bravo Schumy, mă bucur să văd că mai ai surprizele, mă mir că nu ți le-a aruncat mama ta la gunoi, am auzit și povești dinastea. :D Văd că ai câteva și din seria 51-120, astea sunt favoritele mele pentru că sunt primele care le-am văzut și le-am colecționat. Să nu cumva să le dai vreo dată, fac parte din copilăria ta. Ai nevoie de un biblioraft de baseball cards ca al meu ca să le pui frumos, când vin în țară o să-ți aduc unul.

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Am si eu un teanc de Turbo
« Răspuns #2 : Iunie 14, 2013, 06:07:19 p.m. »
Nu le-a aruncat mama ca nu le-a prins , eu le ascundeam si le tineam in tot felul de hartii ca si acum. Nu le-as vinde ca imi aduc aminte de copilarie dupa cum ziceai si tu. Trebuie sa ne vedem si cunoastem ca prea avem multe pasiuni in comun , R8 - R12, surprize , mecanica , masinute comuniste , si probabil mai sunt si altele.