Autor Subiect: 1Q  (Citit de 1018 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline 1Q

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 192
1Q
« : Ianuarie 01, 2017, 11:53:14 p.m. »
La mulți ani 2017! Am realizat că, deși sunt membru de ceva vreme, nu am scris nimic aici. Așa că am zis că e un mod elegant și plăcut de a începe noul an cu o mică prezentare + ceva poze din "colecție". Așadar:

- prenume: Dragoș
- vârsta: pff, la naiba, >45...
- alte "indicative" (pe alte forumuri, în special auto): VIPER, 1Q, 1QVIPER, aXinte (da, știu, a fost o rătăcire de moment :D ).

Colecționez minuni cu roți de ceva vreme. Primele piese de care țin minte să nu fi suferit "accidente pe covor" sunt un BMW M1 Winnebago 1:43 de la Bburago și un set R5 Turbo de la Corgi Juniors (1:43 și 1:64 cred) - încă le am în stare foarte bună și, cine știe, poate își vor găsi locul și aici în topicul dedicat. Încă nu am reușit să îmi stabilesc o tematică, o scară anume sau alte criterii de colecționare. Pur și simplu inima dictează, eu doar încerc să țin pasul cu ea. Totuși în ultimii ani se pare că am reușit să dedic "timpul" celor de la Ford (poate și pentru că în viața 1:1 sunt strâns legat de această marcă).

Ne revedem în topicul "colecției". Am pus cu "" pentru că eu nu îi pot zice colecție, este o adunătură eterogenă de modele (nu toate sunt machete) cu roți.



Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14909
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: 1Q
« Răspuns #1 : Ianuarie 02, 2017, 01:06:00 a.m. »
Salut Dragos si... BINE TE-AI PREZENTAT! ;D ca de VENIT... ai venit demult aici... de prin 2014... :)
« Ultima Modificare: Ianuarie 02, 2017, 01:07:59 a.m. de OLECO »

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: 1Q
« Răspuns #2 : Ianuarie 02, 2017, 05:34:58 a.m. »
Bine ai venit!

Offline RUA

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2458
  • A fi om e lucru mare; a fi domn e o-ntamplare...
Re: 1Q
« Răspuns #3 : Ianuarie 02, 2017, 01:47:12 p.m. »
Cei drept cam tarziu  :( dar niciodata nu e prea tarziu nu?
Iti doresc mult succes