Autor Subiect: Discutii privitoare la tancul T34 din colectia Eaglemoss  (Citit de 1016 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bonygy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 212
Discutii privitoare la tancul T34 din colectia Eaglemoss
« : Februarie 21, 2016, 03:49:10 p.m. »
Intrebare pentru @theo: peretele lateral din nr 4 (acela cu proiectilele) se potriveste cu capacul turelei din nr 1? Sau este "in afara"? Sau poate mai vine ceva intr-un nr viitor care le face sa "se pupe"?
« Ultima Modificare: Februarie 23, 2016, 05:20:14 p.m. de nick »



Offline catalinvasile

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3210
  • Colectionez jucarii de tabla .
Re: ASAMBLARE tanc T-34-85 sc.1:16 EAGLEMOSS COLLECTIONS!
« Răspuns #1 : Februarie 21, 2016, 04:47:59 p.m. »
Interesant pupatul asta! :D

Online OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15286
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Re: ASAMBLARE tanc T-34-85 sc.1:16 EAGLEMOSS COLLECTIONS!
« Răspuns #2 : Februarie 21, 2016, 05:43:11 p.m. »
Interesant pupatul asta! :D
Stai sa vezi ce va fi mai incolo... ;D

Offline mihaiatanasie

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 222
Re: Re: ASAMBLARE tanc T-34-85 sc.1:16 EAGLEMOSS COLLECTIONS!
« Răspuns #3 : Februarie 21, 2016, 07:55:30 p.m. »
Ultimul numar aparut,Nr.5:



...cu o ,,atentionare'' lipita pe tipla:



Oare ce sa insemne? :-\

Cat ziceti ca au costat cele trei bucatele de metal, doua de plastic si o surubelnita?

Offline bonygy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 212
Re: Re: ASAMBLARE tanc T-34-85 sc.1:16 EAGLEMOSS COLLECTIONS!
« Răspuns #4 : Februarie 21, 2016, 07:59:04 p.m. »
33 lei. Dar sunt mai mult de trei bucatele de metal si doua de plastic.
La senila sunt 16 piese, la turela, sunt vreo 7-8 piese... + surubelnita +surubele de fixare.

Offline mihaiatanasie

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 222
Re: Re: ASAMBLARE tanc T-34-85 sc.1:16 EAGLEMOSS COLLECTIONS!
« Răspuns #5 : Februarie 21, 2016, 09:35:17 p.m. »
Citat
Cat ziceti ca au costat cele trei bucatele de metal, doua de plastic si o surubelnita?
Nu inteleg? :o
Cine vrea bucatele de metal,plastic,surubelnite etc. cumpara colectia! ;)...Cine nu,NU cumpara! ???...Care e PROBLEMA? :(

Pentru mine nu e nici o problema. Imi place sa asamblez modele, dar la pretul asta ... Din patru cinci reviste cumpar un kit ICM si asamblarea e mult mai solicitanta si mai placuta.
Mie mi se pare ca se castiga prea greu banii in tara asta ca sa-i dau pe asa ceva. Nu judec pe nimeni, normal, fiecare face ce vrea, am vorbit doar in  numele meu.

Offline mihaiatanasie

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 222
Re: Re: ASAMBLARE tanc T-34-85 sc.1:16 EAGLEMOSS COLLECTIONS!
« Răspuns #6 : Februarie 21, 2016, 10:00:21 p.m. »
Citat
Cat ziceti ca au costat cele trei bucatele de metal, doua de plastic si o surubelnita?
Nu inteleg? :o
Cine vrea bucatele de metal,plastic,surubelnite etc. cumpara colectia! ;)...Cine nu,NU cumpara! ???...Care e PROBLEMA? :(

Pentru mine nu e nici o problema. Imi place sa asamblez modele, dar la pretul asta ... Din patru cinci reviste cumpar un kit ICM si asamblarea e mult mai solicitanta si mai placuta.
Mie mi se pare ca se castiga prea greu banii in tara asta ca sa-i dau pe asa ceva. Nu judec pe nimeni, normal, fiecare face ce vrea, am vorbit doar in  numele meu.

Am uitat sa adaug la argumente anti si ca ceea ce se vinde cu denumirea T-34 din al doilea Razboi Mondial nu este chiar un 34 ... ci un hibrid cu 55, cu ventilatoare cehesti post ww2 ... poate la o comparatie si mai atenta gasim si alte neconcordante