Autor Subiect: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania  (Citit de 9583 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #30 : Ianuarie 25, 2015, 02:54:16 p.m. »
Bravo baieti, felicitari. O mare realizare!

Acum exista un cadru legal pentru a atrage sponsorizari, a organiza evenimente, concursuri etc si a aduna oameni cu aceeasi pasiune intr-un club recunoscut legal. Clubul va atrage membri cotizanti si de asemeni va publica periodic o revista ceva cu prezentari de machete, interviuri, oferte de vanzari, etc.

Bravo in special lui Law care a alergat in toate partile sa obtina aprobari. ;)
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #31 : Ianuarie 26, 2015, 05:57:24 a.m. »
Felicitari! E un pas mare pt lumea colectionarilor de machete din Romania! Speram ca asta e doar inceputul si ca acest club va fi benefic tuturor.
 Insa.... numele putea fi gandit un pic mai mult. Pe mine unu' ma zgarie la urechi...  Bine ca nu se scrie "club" si "colectionar" cu K in loc de C... ca era si mai rau.
Mai bine era "asociatia" in loc de "clubul". ACMAR . Suna mult mai bine
Parerea mea... Sper ca nu deranjeaza...

nick

  • Vizitator
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #32 : Ianuarie 26, 2015, 09:04:40 a.m. »
Mai bine era "asociatia" in loc de "clubul". ACMAR . Suna mult mai bine
Parerea mea...

Iulica, stai linistit, parerile tale nu vor deranja niciodata, mai ales pe acest forum.
Ne-am gandit la aceasta denumire pt ca si in Occident se foloseste denumirea de club, nu de asociatie.
« Ultima Modificare: Ianuarie 26, 2015, 09:17:37 a.m. de nick »

Offline SCANIA R 1000

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #33 : Ianuarie 26, 2015, 01:00:27 p.m. »
SUPER TARE !!!!!!!! BRAVO si MULTA BAFTA!!!!!!!

Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #34 : Ianuarie 26, 2015, 01:16:53 p.m. »
Felicitari! E un pas mare pt lumea colectionarilor de machete din Romania! Speram ca asta e doar inceputul si ca acest club va fi benefic tuturor.
 Insa.... numele putea fi gandit un pic mai mult. Pe mine unu' ma zgarie la urechi...  Bine ca nu se scrie "club" si "colectionar" cu K in loc de C... ca era si mai rau.
Mai bine era "asociatia" in loc de "clubul". ACMAR . Suna mult mai bine
Parerea mea... Sper ca nu deranjeaza...

Multumim,
daca ne referim la prescurtare,  in limba romana se pronunta corect CE-CE-ME-A-RE, restul sunt interpretari/pronuntii gresite sau fortate pentru a crea ceva cat mai haios. Asa suntem noi romanii umoristi plini de imaginatie, incercam sa ne amuzam si sa parodiem orice.
Noua nu ne-a sunat ciudat cand am creat denumirea, oare suntem prea seriosi?  :D

Online OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14908
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #35 : Ianuarie 26, 2015, 04:57:29 p.m. »
Noua nu ne-a sunat ciudat cand am creat denumirea, oare suntem prea seriosi?  :D
Deloc... :) Este o prescurtare fireasca a cuvintelor!

Offline twins

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 102
  • Classic Cars
Re: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania
« Răspuns #36 : Februarie 02, 2015, 12:02:55 a.m. »
Va felicit pentru initiativa avuta.
Succes.

Offline Mihai

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 144
felicitari pentru initiativa ! bravos