Autor Subiect: Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie din Romania  (Citit de 9582 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Comunicat 23.01.2015:

Clubul Colectionarilor de Machete Auto din Romania - prima asociatie de profil din tara.



Odata cu raspandirea pasiunii printre romani de a colectiona machete auto (masinute reduse la scara) s-au dezvoltat si micile comunitati (forumuri de specialitate) unde cei interesati sa-si poata expune achizitiile, sa schimbe impresii si sa afle noutati din aceasta lume a machetelor auto - mai putin cunoscuta multora.

Ca un curs normal si firesc, aceasta pasiune trebuia stransa la un loc - intr-un mod elegant si legal - pentru a putea fi reprezentata si auzita si in afara micilor forumuri, astfel a venit necesitatea creari unui Club al pasionatilor de machete auto, o forma juridica cu putere de reprezentare in exterior.

Iar azi, va putem anunta cu mandrie ca in data 22.01.2015 a avut loc infintarea oficiala (conform hotararii judecatoriei) a PRIMULUI club de acest gen din Romania.

"ASOCIATIA CLUBUL COLECTIONARILOR DE MACHETE AUTO DIN ROMANIA"

Dupa lupte indelungate de aproape un an cu sistemul birocratic din Romania, o mana de oameni pasionati a reusit sa duca la bun sfarsit acest vis.

Membrii fondatori - oamenii care s-au zbatut in spatele acestui proiect si fara de care aceasta asociatie nu putea sa aiba finalitate, carora cu aceasta ocazie tin sa le multumesc pentru sustinere si rabdare in concretizarea acestui proiect:

- ELENA ILIE LAURENTIU
- LUPULESCU CRISTIAN
- PALAGHIA EDUARD
- RADULESCU ANDREI
- REMUS AZOITEI
- MIRCEA PASTOR
- HARCA NICOLAE


De ce neaparat o asociatie? Pentru ca o personalitate juridica confera usurinta in organizarea de evenimente, expozitii, intruniri si tot ceea  ce este conex pasiunii de a aduna masinute la scara redusa. Ajuta la promovarea si sensibilizarea celor ce nu stiu foarte multe despre acest Hobby.

Bineinteles ca acest Club va fi deschis oricarui colectionar de machete auto din Romania, detaliile tehnice si cererile de adeziune urmand in viitor.
Pentru a fi la curent cu noutatile despre Asociatie si toate conditiile de a deveni membru ne puteti vizita (momentan) pe forum www.autosworld.eu/forum

PS: Suntem mandri ca am reusit sa punem bazele unei noi trepte in colectionarea de machete auto din tara noastra, ducand aceasta pasiune la un nivel mai sus, mai aproape de ceea ce inseamna ea in tarile cu traditie, prin infiintarea Primei Asociatii a Colectionarilor de Machete Auto din Romania.

Cea mai importanta contributie in acest proiect a fost bineinteles forumul Autosworld - locul unde ne-am intalnit noi toti, am discutat am legat prietenii si pus la punct acest proiect.

Va multumim si va asteptam sa ni va alaturati..

Cu respect
CCMAR



Offline Gabriel.

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 338
Felicitari!!!
Pentru a deveni membru trebuiesc indeplinite anumite conditii, nu?  :)

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Felicitari!!!
Pentru a deveni membru trebuiesc indeplinite anumite conditii, nu?  :)

Inca nu se fac inscrieri - momentan doar membrii fondatori ... insa in viitor da, asta se va decide cum si in ce conditii - in prima sedinta a consiliului :)

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Felicitari. De apreciat eforturile depuse pentru realizarea acestui Club (CCMAR).

Online OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14905
  • OLECO ESTE UNIC !
Din pacate, in timp, se va dovedi a fi doar o initiativa... si nimic mai mult!
« Ultima Modificare: Ianuarie 13, 2020, 11:19:20 a.m. de OLECO »

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Salutare si felicitari,

Cind va fi posibil imi doresc si eu sa devin membru  ;)

Offline eugen6215

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 201
Felicitari!!!
Nu sunt colectionar vechi dar recuperez rapid.Cred ca era necesara o asemenea organizatie.Imi doresc sa devin membru.Felicitari inca o data fondatorilor.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Vant bun din pupa!

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Multumim pentru felicitari si primirea calduroasa a proiectului.

Cei ce vor dori sa devina membri trebuie sa mai aiba putina rabdare sa definitivam toate procedurile ...si apoi, liber la inscrieri. :)

Offline Geo73

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 546
Felicitari !!! Multumim si membrilor fondatori care au depus eforturi pentru realizarea acestui proiect !!!