Autor Subiect: Avioane de lupta - AmerCom  (Citit de 99540 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline puiu_pirneci

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #100 : Februarie 05, 2015, 04:00:00 p.m. »
sunt perfect de acord dar eu va spuneam doar de ce insereaza ei si o revista..de aia o si editeaza asa ...in orice conditie , ca sa fie tva mai mic ....

Offline mihaiatanasie

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 222
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #101 : Februarie 13, 2015, 01:32:01 p.m. »
Asa cum am spus ca am de gand sa fac, am adresat un mail celor care fac colectia "Avioane de lupta", in care m-am plans de calitatea proasta a documentarului, pe care am pus-o pe seama traducerii. Iata ce mi-au raspuns:

Hello
Thank you for your email. We passed to our main translators. It is made by Burda Romania and we hoped that service will be on high level. We will keep inform you what steps we will take to improve the quality of the work.


Best regards
Alex Wos
Amercom UK

Acuma va rog, dragi colegi, ajutati-ma cu datele de contact de la Burda Romania, ca sa pot continua demersul.
Dar, daca va pricepeti la limba engleza, puteti observa cam in ce fel se exprima dl. Wos, de la (subliniez:) Amercom UK (!). Ce sperante sa avem?!

Offline eugen6215

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 201
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #102 : Februarie 13, 2015, 09:12:35 p.m. »
http://www.burda.ro/contact
Asa cum rezulta din raspuns, responsabilitatea pentru documentar apartine partenerului din Romania, care, probabil pentru a face economii(profit mai mare) a angajatpe bani putini un absolvent de Spiru Haret sau echivalent, pentru traduceri.Si nenea asta a tradus cu Google translate.Asta ar fi o varianta.Alta ar fi transferarea eleganta a raspunderii la altii, doar nu pot sa spuna ca marfa din UK este diferita calitativ(in plus) de cea din alte tari, nu mai vorbim de estici.Toata lumea stie ca este calitate diferita dar nimeni nu poate recunoaste, ar fi motiv de dat in judecata de careva destept.

Offline mihaiatanasie

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 222
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #103 : Februarie 14, 2015, 09:17:22 a.m. »
Am trimis un mesaj de protest la Burda Romania. Nu exista un departament pentru seriile cu machete, dar am adresat mesajul meu directoarei de marketing si comunicare. Sper sa ma bage in seama, daca nu sunt hotarat sa-i conving pe cei de la ASociatia Aviatorilor Brasovesi si de la Asociatia Romana pentru Istoria si Propaganda Aviatiei, asociatii din care fac parte, sa intervina. Exact asa le-am spus si lor.

Offline mihaiatanasie

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 222
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #104 : Februarie 14, 2015, 10:21:46 a.m. »
Am si primit raspuns de la Burda Romania:

Stimate Domn,
Va multumesc pentru luarea de pozitie si pentru mesajul transmis.
Va asiguram ca este important pentru noi si ca ne dorim sa imbunatatim mereu calitatea publicatiilor noastre.
Va vom tine la curent cu deciziile pe care le vom lua cu privire la acest proiect. Daca vom avea nevoie de sprijin vi-l vom cere si speram ca expertiza dumneavoastra sa contribuie la transmiterea unor informatii corecte publicului larg.
Sa aveti un sfarsit de saptamana linistit,
Toate cele bune,
Adina


Sa speram ca va avea un efect pozitiv.

Offline eugen6215

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 201
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #105 : Februarie 14, 2015, 12:31:13 p.m. »
Felicitari pentru demersul benefic tuturor.

Offline djmanianfs

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1765
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #106 : Februarie 16, 2015, 08:10:46 p.m. »
Stie cineva ce o sa mai avem dupa nr. 12?

Offline Mad

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Some may question my methods, but they do work.
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #107 : Februarie 17, 2015, 09:51:00 a.m. »
Numarul 13:

Boeing E-3 Sentry

« Ultima Modificare: Februarie 17, 2015, 01:04:13 p.m. de Mad »
Sometimes we go around feeling pity for ourselves, but behind our back a great wind is carrying us.

Offline daniel234

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1421
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #108 : Februarie 17, 2015, 12:02:12 p.m. »
De fapt, este Boeing E-3 Sentry :)

Offline Mad

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Some may question my methods, but they do work.
Re: Avioane de lupta
« Răspuns #109 : Februarie 17, 2015, 01:04:28 p.m. »
Am corectat. Multumesc.
Sometimes we go around feeling pity for ourselves, but behind our back a great wind is carrying us.