Autor Subiect: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea  (Citit de 16963 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #20 : Martie 08, 2014, 01:41:19 p.m. »
"Imi va face cea mai mare placere sa ii inmanez masina alb/albastra la Targu Mures, saptamana viitoare."

Remus, dragul meu prieten!
Iti multumesc mult pt. gindul bun si generozitate ;)
Cu mare parere de rau si cu scuzele de rigoare, trebuie sa-ti spun ca refuz oferta ta deoarece nu pot accepta o asemenea caricatura de jucarie care nu respecta nimic in ceea ce priveste designul care nu e corect deloc, scara si culorile. Poate pe viitor :D
Cu prietenie, Paul

Acest post se vrea a fi un pamflet, vb. lui VCT
« Ultima Modificare: Martie 08, 2014, 01:46:15 p.m. de Paul »

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #21 : Martie 08, 2014, 03:03:54 p.m. »
Paul, te înțeleg perfect, nu respectă formele jucăria asta, stopurile sunt prea jos, nici nu mai arată a Dacie. ::) Nu poți să te mândrești cu așa ceva în colecție. Remus sigur a realizat că de fapt aceste două "grenade" sunt niște "petarde" și nu știe cum să se scape mai repede de ele. Uite, eu sunt bun prieten cu Remus, și vreau să-l ajut cu problema asta. Așa că accept să o primesc eu pe aia urât vopsită, dar cu condiția să mi-o facă cadou. Că doar nu o să dau bani pe așa ceva... :D :D :D

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #22 : Martie 08, 2014, 03:11:18 p.m. »
Sincer sa fiu, chiar nu merita nici macar un schimb cu un MBX luat de la Liedl. Plasticarii d-astea ieftine gasesc cu kg.-mele in talciocul din Arad. Nu-mi dau seama de ce a stirnit atita vilva o jucarica de citiva lei :D Macar de-ar fi avut linia designului cea reala si stopurile mai ridicate :) ;) :D ;D :)

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #23 : Martie 08, 2014, 03:17:49 p.m. »
Paul crezi ca ai putea sa-mi faci si mie rost de vreo 2-3 kg de plastic d-asta expirat? :)

Rrmus mă înscriu si eu pe lista de nevoiasi care ar accepta o astfel de donatie...ps eu nu am avut-o nici măcar in copilărie

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #24 : Martie 08, 2014, 03:30:23 p.m. »
Nu promit, dar daca joi o sa accept uritenia o voi sfarima in citeva zeci de bucati si vi le voi dona tuturor celor interesati :)
Cred ca am cam depasit limita, cel putin asa simt eu, ne mai auzim ;)
WE placut tuturor!
Pamflet, ce dracu' :D

Offline BMD77

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2395
  • Muad'Dib
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #25 : Martie 08, 2014, 03:38:31 p.m. »
Se pare ca va fi invazie in talciocul din Arad pentru masinutele astea de plastic, sa inteleg ca au pe stoc cel putin 20-30 de bucati (merg si eu pe 2 in cazul asta  :D ).
Acum incercand sa redevenim seriosi...   :) As vrea sa fac macar un "poligon" cu ea  ??? Oare se va putea la intalnirea din mai? Promite cineva sa aduca un model functional, pleeeease!  :)
Nici eu nu am avut-o in copilarie, dar tin minte ca am "mers" cu cea a unui coleg de scoala  ;)
"Nu ne oprim din joaca atunci cand imbatranim, ci imbatranim atunci cand incetam sa ne mai jucam" - George Bernard Shaw.

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #26 : Martie 08, 2014, 03:41:56 p.m. »
Cel putin una din ele va fi functionala, un poligon (max. 6 min.) = 5 euro ;)

Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #27 : Martie 08, 2014, 03:51:27 p.m. »
In legatura cu machetele si posibila expozitie din Mai , cred ca nu e perfect indicat
sa aducem prea multe machete . Multi oameni , multi curiosi ... treaba voastra :D


Offline BMD77

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2395
  • Muad'Dib
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #28 : Martie 08, 2014, 04:02:17 p.m. »
In privinta machetelor, poate sa facem un fel de coordonare, cine si ce aduce, sa nu fie dubluri si in felul asta evitam si inghesuiala, ce parere aveti?
Pentru poligon, se face "afacerea", dar la sfarsit sa primim si un "atestat" de poligon cu Dacia 1300   :))
"Nu ne oprim din joaca atunci cand imbatranim, ci imbatranim atunci cand incetam sa ne mai jucam" - George Bernard Shaw.

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: DACIA 1300, 1/16 - I.M.P. "Viitorul" Oradea
« Răspuns #29 : Martie 08, 2014, 09:41:45 p.m. »
Nu-mi dau seama de ce a stirnit atita vilva o jucarica de citiva lei :D

Esti pe vechi, colegule... Cativa lei? :D

Euro, baby, asa discutam in ziua de azi.
« Ultima Modificare: Mai 19, 2014, 12:37:13 p.m. de remusro »
Cumpar masinute vechi romanesti.