Autor Subiect: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO  (Citit de 30885 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline duster

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #160 : Mai 22, 2015, 08:31:07 p.m. »
Doamne cat de frumos poate sa fie, o dacia sau un aro ar fi demential

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #161 : Mai 23, 2015, 04:21:53 a.m. »
Ba da, l-am terminat...... Intre timp fac si Citroen DS ....... Am inceput si Mercedes 300SL Gulwing .

Numai atat?  ;D ;D ;D
La cat sunt de mari, cred ca deja pregatesti o camera special pentru ele...

Incepe imediat si un Citroen Traction. Chevrolet Opala si Renault Alpine le-am sarit. Se mai intrevede un R8 Gordini si ZIS 110. Warsawa am dus-o in tara deja (din China) in avion la bagaje de cala, si a ajuns intreaga. Cate or fi, o sa stea la loc de cinste ca-s frumoase.

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #162 : Mai 23, 2015, 05:45:36 p.m. »
Numerele 78-79 vin cu bordul masini. Acesta este dotat cu un compartiment a carui usita este mobila. Tot pe bord se monteaza si butonul care comanda aprinderea farurilor. Instrumentele de bord sunt reprezentate prin autocolante. Primim si cheia (metalica) a masini, iar butoanele radoului sunt reprezentate individual







« Ultima Modificare: Mai 23, 2015, 05:48:38 p.m. de Piniuli »

Offline Adrian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1031
  • PUNCT
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #163 : Mai 23, 2015, 06:21:21 p.m. »
Si autocolantele in dublu exemplar, daca tremura mana celui ce le monteaza sa aiba si rezerva :P

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #164 : Mai 25, 2015, 09:23:39 a.m. »
Numerele 80-81 win cu aeroterma si cu clapeta care permita intrarea aerului in ea. Clapeta este mobila si poate fi actionata din habitaclu. Clapeta si este metalica si are o plasa fotodecupata. Aeroterma este din plastic. Printe ele mai vine si coloana de directie, iar odata cu ele se poate monta acum si bordul.

















« Ultima Modificare: Mai 25, 2015, 09:28:05 a.m. de Piniuli »

Offline cypylix

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1577
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #165 : Mai 25, 2015, 09:46:00 a.m. »
frumoase toate aceste detalii. nu te mai saturi sa o privesti. cred ca este o adevarata placere sa lucrezi la un astfel de kit la asa scara si detalii. aici ma refer si la kitul Mercedes 300. multumim pentru aceste prezentari frumoase.

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #166 : Iulie 11, 2015, 07:56:36 a.m. »
La nr 82 vine placa care desparte portbagajul de habitaclu. Este din plastic si pe ea se aplica un material sintetic autocolant cu aspect textil.








Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #167 : Iulie 16, 2015, 06:12:53 p.m. »
La numerele 83-85 primim elemente destinate capotei motorului: incuietoare (de forma ca nu e functionala :) ) , balamale si alte maruntisuri. Printre ele este ratacit si capacul rezervorului cu balamaua sa.
  Balamalele sunt piese foarte fin realizate, din foaie metalica subtire, probabil fotodecupate. Capacul rezervorului este metalic. 
 Cum deja am primit capota inca de la primele numere, ramane sa o atasam machetei. Erau niste arculete foarte fine pe acolo care trebuiau prinse dar ori mi s-au rupt ori n-am reusit sa le agat...


















« Ultima Modificare: Iulie 16, 2015, 06:14:59 p.m. de Piniuli »

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #168 : Iulie 18, 2015, 08:42:53 a.m. »
Urmeaza numerele 86 si 87 cu capacul de protectie din fata compartimentului motor. Acesta protejeaza radiatorul si adaposteste claxonul masini. Odata montat, claxonul nu mai este vizibil. Piesele sunt din plastic.








Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Prezentare si constructie kit Warszawa M20 scara 1:8 - DeAgostini/IXO
« Răspuns #169 : August 02, 2015, 10:26:09 a.m. »
Mai departe, la numerele 88-92 primim podeaua interioara a masini impreuna cu covorasele. Pedalale vin si ele montate, iar pedala de frana vine suprapusa peste un intrerupator montat anterior pt a aprinde stopurile la apasarea franei. Covorasele sunt de cauciuc moale iar restul interiorului este din plastic