Autor Subiect: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah  (Citit de 47247 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #340 : Mai 26, 2014, 11:31:03 p.m. »
Cu multe zile de intarziere (am avut calculatorul defect si a fost mai greu cu accesul la net), vin si eu cu un mesaj...
Chiar daca pasiunea mea se indreapta mai mult spre surprizele de la guma de mestecat, colectia de machete fiind una foarte modesta ( asta probabil se va schimba in viitor ... colectia de surprize am inceputo cu cateva sute ce le aveam din copilarie, iar dupa cativa ani am ajuns la cateva mii), iar participarea activa pe acest forum lasa de dorit, am fost primit cu aceeasi caldura cu care au fost primiti si membrii consacrati ai forumului. Nu am simtit nicio diferenta, nimeni nu m-a tratat diferit... Chiar daca am adus la intalnire machete comune, nimeni nu a zis nimic rau de acest lucru... Pe scurt, m-am simtit grozav. Am putut sa vad cat de bucurosi erau oamenii ca se vad ochi in ochi, am putut sa vad bucuria celor ce au primit "jucarii" noi, am simtit prietenia indiferent de nationalitate sau zona geografica...
Recunosc sincer ca, daca s-ar fi organizat in alt oras decat orasul meu natal, nu as fi venit la intalnire (am trait cu ideea ca as fi fost considerat in plus si ca nu mi-as fi gasit locul acolo). Dar, dupa aceasta intalnire, recunosc la fel de sincer ca, voi face tot posibilul ca la urmatoarele intalniri sa nu lipsesc indiferent de locul unde se vor organiza  ;) ... Si poate intre timp rezolv si problema emotiilor si sper sa fiu si mai sociabil ... Pe scurt, m-am simtit foarte bine si multumesc organizatorilor pentru ocazia de a putea petrece o dupaamiaza intro companie deosebita, pentru ca am reusit macar pentru o zi sa ies din banalul cotidian.. Multumesc frumos pentru magnet, imi va aminti mereu cu placere de eveniment.

@ksm: Modelul Ferrari  galben este al meu (alaturi de cele 2 diorame - Dacia 1300 in service si Dacia 1100 in benzinarie si de Peugeot-ul 206 cc si Mercedesul SLS aduse pentru a prezenta ambalajul facut de mine personal, ce ma ajuta sa le depozitez foarte bine) si sansele sa ai un model asemanator sunt cam 0 deoarece este o creatie proprie ;) ... Pot sa iti spun insa cum am realizato si poate incerci si tu sa iti faci una. Masina este o "Lancia Ferrari D50 1956 #20 yellow - Brumm 1:43 Diecast",este masina cu care in 1956 pilotul A. Pilette a participat la cursa din Belgia (dupa cautarile mele pe internet, tind sa cred ca acest model a fost primul Ferrari de culoare galbena din istorie, macheta are oglinzile argintii, dar masina reala le avea rosii - in viitor voi corecta acest detaliu) , postamentul si carcasa vin de la o macheta de Aro Spartana de la DeAgostini, denumirea am sterso de pe postament cu acetona :p , iar figurina vine dintro minidiorama produsa de Schuco ... Desi nu pare, are cateva ore de munca in spate, dar mai ales, cateva ore de documentare ... inca nu e gata, intentionez sa ii fac o mica descriere si sa ii adaug un fundal (as fi realizat si acest lucru si as fi venit cu ea completa la prezentare, dar din pricina calculatorului nu am mai putut). La momentul potrivit ii voi face o prezentare frumoasa.
Deci, cu putina indemanare si cu "ingredientele" necesare, poti sa iti faci si tu una ;).

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #341 : Mai 27, 2014, 12:00:41 a.m. »
Ma autocorectez, si asta pentru ca acum am gasit informatia ... Se pare ca acest model nu este primul Ferrari galben din istorie, in 1953  Jacques Swaters a concurat cu un Ferrari 500 F2 galben in cursa de la Berlin... Deci mai trebuie sa ma  documentez .....

nick

  • Vizitator
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #342 : Mai 27, 2014, 06:06:17 p.m. »
@MadManD---> apari in pozele de la intalnire?

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #343 : Mai 27, 2014, 10:16:30 p.m. »
@nick: =)) buna asta, dar sigur nu a fost o gluma pentru ca intradevar n-am iesit in evidenta .... apar in poze, sunt tipul cu tricou mov , cel care a venit insotit de tipa mai scunda ....

nick

  • Vizitator
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #344 : Mai 27, 2014, 10:32:44 p.m. »
Gata frate, te-am reperat. Imi amintesc ca ai stat mai mult pe langa Schumy, Edy, Geo si Mirci.
Mai frate, dar ce cumintica statea prietena ta acolo in spate...retrasa... Mi se pare ca nu s-a miscat de la masa aia, din cate mai tin minte... Ati stat amandoi la masa unde era si Ramonski, parca... 

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #345 : Mai 27, 2014, 11:44:45 p.m. »
Am stat mai retrasi , mai mult pe langa Edy pentru ca, cu el vorbesc de prin 2009 si ne cunosteam virtual destul de bine ... Ramonski a venit si el mai tarziu, iar pentru cateva minute ne-ati pierdut deoarece eu si cu el impartasim si pasiunea pentru surprizele de la gumele de mestecat iar el a venit cu cateva gume turbo comestibile :p... Da, a stat foarte cuminte, nu prea ii venea nici ei sa creada ceea ce vede.. I-a placut si ei la intalnire si a fost tare fascinata de felul in care urcau si coborau geamurile unei machete ... Doamne cat m-am rugat sa nu ii rupa ceva machetei si sa se creeze vreo scena, dar noroc ca e asistenta medicala si are degete finute :p...

nick

  • Vizitator
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #346 : Mai 27, 2014, 11:48:24 p.m. »
I-a placut si ei la intalnire si a fost tare fascinata de felul in care urcau si coborau geamurile unei machete ... Doamne cat m-am rugat sa nu ii rupa ceva machetei si sa se creeze vreo scena, dar noroc ca e asistenta medicala si are degete finute :p...
La care macheta ?
Au existat mai multe machete pe acolo la care se coborau si se urcau geamurile?

nick

  • Vizitator
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #347 : Mai 27, 2014, 11:49:43 p.m. »
Edy, vra sa zica ai mestecat guma Turbo fara mine? :)

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #349 : Mai 28, 2014, 12:43:21 a.m. »
Edy, vra sa zica ai mestecat guma Turbo fara mine? :)
Ramonski a fost un mare domn si a facut cinste cu o guma Turbo. Ce fericit eram cat o moflaiam. ;D De fapt mi-a dat 2, una am salvat-o si i-am dat-o prietenei.