Autor Subiect: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah  (Citit de 47315 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #290 : Mai 11, 2014, 11:12:56 p.m. »
si o mica amintire de luat acasa :) - pt participanti doar.  - sper ca v-a placut magnetelul :)


Offline BMD77

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2390
  • Muad'Dib
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #291 : Mai 11, 2014, 11:18:35 p.m. »
Episodul 6 - plimbarea de sambata seara prin Brasov si "vederi" duminica dimineata de la geamul pensiunii din Pestera:



"Schimb de poze" in direct cu Adrian  ;) :















"Nu ne oprim din joaca atunci cand imbatranim, ci imbatranim atunci cand incetam sa ne mai jucam" - George Bernard Shaw.

Offline ovidiu68

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 672
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #292 : Mai 11, 2014, 11:44:03 p.m. »
   Foarte frumos!!!!! Regret ca nu am reusit sa ajung si eu (am lucrat), dar promit ca data viitoare nu mai ratez nimic! Pozele sunt superbe...     


                                                                                                                                                       Ovidiu
THE VINTAGE GARAGE

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15332
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #293 : Mai 11, 2014, 11:51:29 p.m. »
Ovidiu dupa Ovidiu... ;D

Bogdan, superbe pozele, mai ales cele facute de la geamul pensiunii din Pestera.

Un mic, o frigaruie... ai mancat si pentru mine? ::)

nick

  • Vizitator
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #294 : Mai 12, 2014, 03:03:06 a.m. »
Dragi colegi de suferinta in ale machetelor si jucariilor, ma bucur foarte mult ca am avut ocazia sa va cunosc.

Intalnirea de la Brasov a fost de-a dreptul epica, si pot sa va spun cu mana pe inima ca m-am simtit ca intre prieteni.
Toata stima pentru cei care au venit de departe la aceasta intalnire si sper sa avem cat mai multe intalniri de acest fel. Ma bucur foarte mult in special de faptul ca am descoperit factorul suprem la aceasta intalnire, am simtit bucuria tuturor de a-si impartasi pasiunea pentru machete si jucarii, fara diferente, fie ele De Agostini, CMC, Norev, IXO, Bucuria Copiilor, sau Metaloglobus.
Dragii mei Cred, Coss, Ado29 (offff, abia stept sa vorbim mai mult la urmatoarea intalnire!), Geo73 (am uitat sa te sun...offfff! Idem ca la Ado29!), mirci, Schumy, Law, toti ceilalti cu care nu am avut ocazia sa stau de vorba deloc, aproape deloc sau foarte putin, imi pare sincer rau  si va rog sa nu va suparati pe mine. Efectiv am fost cam debusolat de "gravitatea" evenimentului!!! Promit ca ma revansez la urmatoarea intalnire.
Sincer, nu m-am asteptat la o participare de asemenea proportii la acest eveniment !!!

Law, frate, parca ne-am cunoaste de-o viata!!! Magnetii au fost cireasa de pe tort, o surpriza realmente placuta!!!   

Paul, nu am cuvinte... Mi-as permite sa spun doar atat (si prin asta sunt sigur ca vei intelege mult mai mult decat cuvintele pe care le spun acum): inainte de a fi strangator, esti un MARE, ENORM suflet!!!! 

Mirci, omule, mi-ai facut o surpriza extrem de placuta cu jucariile!!!! Ma bucur ENORM ca ne-am cunoscut in carne si oase!!! Iti spun acelasi lucru pe care i l-am spus mai sus si lui Paul : MARE, ENORM suflet !!! Cuvintele sunt sarace in decrierea a ceea ce am simtit!!!!

Schumy, frate, pot spune ca parca am fi prieteni de cand ne-am nascut!!!! Ce-as mai putea spune altceva? Efectiv nu-mi gasesc cuvintele!!!!

Edy, ma bucur enorm ca te-am cunoscut si abia astept sa mai stam de vorba la niste mici si beri !!! M-a cucerit efectiv nostalgia ta cand priveai acea viluta din Poiana, flashback-ul copilariei tale!!!

RedHorse, frate, parca ne-am cunoaste de-o viata!!! Abia astept sa ne revedem in decembrie si sa facem cateva iesiri prin Craiova!!!

Mihai, imi pare bine ca am cunoscut sufletul din spatele pozelor profi si mai ales pasiunea cu care ai vorbit despre machete!!!! Pasionat cu adevarat, se vede de la foarte mare distanta!!!! Jos palaria, prietene!

Timi, draga prietene, esti un tanar extrem de special si mai ales rar!!! Tine-o tot asa!!! Cred + Coss - dragi prieteni, idem!!!! Nu gasesc cuvintele care sa exprime bucuria mea cand am vazut tanara generatie de pasionati in ale machetelor!!!!

Bogdan (BMD77), imi pare extrem de rau ca nu am putut petrece mai mult timp la un pahar de vorba, ca doi prieteni vechi!!! Promit ca la urmatoarea intalnire sa fie exact pe dos!!!

Bassethound - sper sa avem ocazia sa ne cunoastem mai bine la urmatoarea intalnire AW!!!

Remus, pe tine te-am lasat mai la sfarsit... Vei vedea si de ce. Draga prietene, toata stima!!! Ma bucur inexprimabil de mult ca am avut ocazia sa cunosc sufletul care mi-a adus un sprijin enorm in clipele cumplite prin care am trecut in 2011 !!! Acea clipa in care m-ai imbratisat (si iata ca, cateodata o imbratisare poate spune de multe ori mai mult decat mii de cuvinte....) in Piata Sfatului este memorabila si nu o voi uita toata viata!!! Si te rog ca la urmatoarea intalnire sa nu mai vii cu tinichele si plasticuri de-alea, ca o sa ma ai pe constiinta!!!
Aaaaa, tovarase Paul!!!! Te rog frumos acelasi lucru!!! Frate, m-ai "lovit" rau de tot cu SR-ul !!!
Aveti mila fratilor!!!

Dragi PRIETENI, inchei impresiile mele aici, chiar nu am cuvinte si sper sa ma intelegeti!!!
 
Pentru cei care nu au reusit sa vina la aceasta intalnire si pentru toti ceilalti membri AW:

Hai fratilor ca vreau sa ne cunoastem, sa ne impartasim pasiunea care ne tine pe acest forum!!!
« Ultima Modificare: Mai 12, 2014, 03:26:46 a.m. de nick »

nick

  • Vizitator
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #295 : Mai 12, 2014, 03:33:24 a.m. »
Bineinteles ca am uitat ceva esential...
Un mesaj pentru sotii :
Doamnelor, ati fost la inaltime si va multumesc pentru participarea la aceasta intrunire. Si mai ales va multumesc ca intelegeti pasiunea sotilor dumneavoastra! Tot respectul! Si sper ca ne veti mai onora cu prezenta si la viitoare intruniri, ba mai mult decat atat, poate veti veni si cu niste papusi sau alte jucarii din copilaria dumneavostra!



Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #296 : Mai 12, 2014, 07:17:57 a.m. »
Salutare tuturor si multumesc mult celor care s-au implicat in organizare si celor care au facut eforturi sa fie prezenti :)
A fost o intilnire de vis si ma bucur ca am avut ocazia de a ne cunoaste personal. FELICITARI tenerei generatii  ;)
Am ajuns cu bine acasa cu "Dacia" mea, ce e drept destul de tirziu si obosit - dar o oboseala placuta si cu amintiri minunate si de neuitat :D
Inca o data va multumesc tuturor si va doresc tot binele din lume (la gramada) ca sint prea lenes cu scrisul ;)
Cu drag, Paul

Offline pallas978

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bagator de seama, cu diploma!
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #297 : Mai 12, 2014, 07:37:14 a.m. »
Intalnire de exceptie, mi-a parut bine sa ne reintalnim (cu unii)/intalnim/cunoastem. A fost intalnirea cu cei mai frumosi "nebuni" pe care ii cunosc :)

"Dacia" lui Paul :)



Si tot Paul conducand "Dacia" lui Remus :)


Offline pallas978

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bagator de seama, cu diploma!
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #298 : Mai 12, 2014, 08:08:41 a.m. »
Nick, m-ai rugat sa pun niste poze cu spatele 1310-lui meu facut de tine, pentru... nu imi mai amintesc... Le pun aici, daca nu se incadreaza, rog mutarea lor :)






Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Intalnire, intrunire sau reintalnire Autosworld pentru 10-11 mai 2014 Yeah
« Răspuns #299 : Mai 12, 2014, 09:03:05 a.m. »
Felicitari tuturor participantilor si cele mai calde salutari din departari. Se vede ca fost ceva superb acolo la Brasov, si va promit ca la anul o sa incerc sa-mi programez vizitele in Romania ca sa ma suprapun peste acest eveniment. :)