Autor Subiect: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!  (Citit de 242814 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1490 : Noiembrie 30, 2016, 07:44:25 p.m. »
2 autobuze tot la pret de DUMPING:





...si un perete incarcat cu ,,dumping-uri'':




Offline Danutz (cornel_ct)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 156
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1491 : Noiembrie 30, 2016, 09:41:17 p.m. »
Să le stăpâneşti sănătos. Toate la preţ de dumping?

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1492 : Noiembrie 30, 2016, 09:46:04 p.m. »
Multumesc!...Nu toate:LONDON BUS supraetajat =3xdumping(PRET CORECT...dupa unii,nu dau nume)!

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1493 : Decembrie 01, 2016, 05:29:23 a.m. »
Vad ca ai ramas traumatizat d-le theo Oricum cu Citroen-ul ti-ai luat teapa, ca ala a fost primul numar in Franta, adica doar 5 euro. La 40 ron ai dat prea mult. Trebuia sa mai astepti ca sigur aparea la 1 euro jumate.
« Ultima Modificare: Decembrie 01, 2016, 08:28:26 a.m. de Piniuli »

Offline lehman25

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 64
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1494 : Decembrie 01, 2016, 08:38:12 a.m. »
theo - L-ai intrecut pe bezz la expunere!Sa prinzi machetele in cuie pe perete este de dat la televizor!
Am ramas ca la dentist!Esti bine?

Offline RUA

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2424
  • A fi om e lucru mare; a fi domn e o-ntamplare...
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1495 : Decembrie 01, 2016, 08:56:27 a.m. »

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1496 : Decembrie 01, 2016, 11:18:29 a.m. »
Vad ca ai ramas traumatizat d-le theo Oricum cu Citroen-ul ti-ai luat teapa, ca ala a fost primul numar in Franta, adica doar 5 euro. La 40 ron ai dat prea mult. Trebuia sa mai astepti ca sigur aparea la 1 euro jumate.
,,Maestre'', sigur am ramas traumatizat dupa ce m-ai informat ca e o tampenie sa cumpar autobuze la un pret mic,cand e normal sa cumpar la un pret MARE!...Altfel ,,industria machetelor din China'' va da faliment!Culmea e ca sunt fabricate in...Bangladesh!Cu primul numar sa stii ca am luat o ,,teapa'' mai mica decat cu busul londonez pe care l-am achizitionat la un pret recomandat de tine,adica in jur de 150lei!

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1497 : Decembrie 01, 2016, 11:21:44 a.m. »
theo - L-ai intrecut pe bezz la expunere!Sa prinzi machetele in cuie pe perete este de dat la televizor!
Am ramas ca la dentist!Esti bine?
Colega,daca ai probleme cu dantura trateaza-te la...dentist!Si stai linistit ca autobuzele mele raman tot pe...perete,chiar daca o sa apara si la televizor! ;)
« Ultima Modificare: Decembrie 01, 2016, 11:35:43 a.m. de theo »

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1498 : Decembrie 01, 2016, 11:56:16 a.m. »
Vad ca ai ramas traumatizat d-le theo Oricum cu Citroen-ul ti-ai luat teapa, ca ala a fost primul numar in Franta, adica doar 5 euro. La 40 ron ai dat prea mult. Trebuia sa mai astepti ca sigur aparea la 1 euro jumate.
,,Maestre'', sigur am ramas traumatizat dupa ce m-ai informat ca e o tampenie sa cumpar autobuze la un pret mic,cand e normal sa cumpar la un pret MARE!...Altfel ,,industria machetelor din China'' va da faliment!Culmea e ca sunt fabricate in...Bangladesh!Cu primul numar sa stii ca am luat o ,,teapa'' mai mica decat cu busul londonez pe care l-am achizitionat la un pret recomandat de tine,adica in jur de 150lei!

Daca atata ai inteles.. ce sa mai zic..  Sper doar ca atunci cand ai nevoie de o oglinda la masina, sau capace, nu le iei tot pe cele mai ieftine, de la baieti...

Apropo de faza cu Bangladesh...  Acu o saptamana s-a produs ultima macheta in fabrica care facea majoritatea machetelor Altaya - IXO etc in ultimii 12 ani (sau mai mult), productia mutandu-se 100% in Bangladesh (autobuzele erau mutate mai demult). De ce? Pt ca de 7-8 ani de cand au aparut camioane la reviste pretul lor este tot de 20 de euro/buc, in timp ce salariile prin China s-au dublat/triplat. Ma rog.. sa manance si indienii ceva..
   Piata machetelor e saturata iar cei care fac ce au facut "idolii" tai, o strica si mai mult. In industria auto se distrug stocuri de masini de mii de euro bucata. Altfel unde s-ar ajunge? Ar astepta toata lumea sa se faca lichidari de stoc sa le ia degeaba?
 

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini proaspat sosite in colectii - New Arrivals!
« Răspuns #1499 : Decembrie 01, 2016, 11:59:31 a.m. »
OK,am inteles!O zi buna! ;)