Autor Subiect: Ce ai cumparat astazi  (Citit de 6724 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #10 : Octombrie 05, 2013, 08:45:31 p.m. »
Pai hai s-o rezolvam simplu, cati dintre dvs sunteti deacord ca pe topicul ce ti-ai mai luat nou si urmeaza sa-ti ajunga sa se posteze fix machete pe care le-ai luat si urmeaza sa-ti ajunga sau cine doreste modificarea topicului in " ce ti-ai luat nou" si atunci sigur ca putem sa postam acolo toate nautatile fara restrictii . Eu am inceput topicul cu ce ti-ai mai luat nou si urmeaza sa-ti ajunga in ideea de a pune acolo fix machete abia luate de pe net care urmeaza sa ajunga..... Sau putem sa lasam si topicul actual si sa facem unul nou cu ce ti-ai mai luat nou, unde lafel putem sa postam absolut toate nautatile dar ,cu rugamintea sa nu puneti mai mult de 2-3 poze cu o macheta.

Offline Gabriel.

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 338
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #11 : Octombrie 05, 2013, 09:17:34 p.m. »
Eu cred ca "problema" are o rezovare foarte simpla : Un singur topic , ("Ce-ati cumparat azi", "Ultima Achizitie"...sau cum vreti sa-i spuneti) in care puteti pune  una-doua poze cu machetele care le-ati primit deja. Nu vad sensul unei postari, genul : "Azi am cumparat macheta X, facuta de Y, dar...am cumparat-o din Hong Kong si imi ajunge in 3-4 saptamani"

PS Frumos ar fi ca intr-o poza sa puneti si cutia (in caz ca o aveti)...parerea mea

Sa auzim de bine  :)

nick

  • Vizitator
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #12 : Octombrie 05, 2013, 09:31:49 p.m. »
Parerea mea este ca ar trebui sa ramana un singur topic intitulat "Ce ti-ai mai luat nou?" in care sa se prezinte machetele care sunt "pe vine" (daca au poze de pe net de unde au cumparat -1 sau 2 poze maxim) si cele care au ajuns de foarte scurt timp in colectie si respectivul nu a avut timp sa le pozeze (desi in cazul asta ar putea sa le puna direct in topicul cu colectia personala, in care poate specifica "proaspat sosite in colectie").
Deci pana la urma, in topicul asta s-ar putea posta doar cele care nu au ajuns inca in colectia respectivului.
De fapt, eu nu vad rostul acestui topic deloc, pt ca se poate vedea mai tarziu in colectia fiecaruia ce si-a mai luat nou...Respectivul poate mentiona "proaspat sosita din Hong Kong" sau ceva echivalent in topicul cu colectia sa.

 
« Ultima Modificare: Octombrie 05, 2013, 09:33:32 p.m. de nick »

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14908
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #13 : Octombrie 05, 2013, 10:25:03 p.m. »
De fapt, eu nu vad rostul acestui topic deloc, pt ca se poate vedea mai tarziu in colectia fiecaruia ce si-a mai luat nou...Respectivul poate mentiona "proaspat sosita din Hong Kong" sau ceva echivalent in topicul cu colectia sa.
Noutatile mele, vor fi afisate ca si pana acum, in colectia mea. Vor fi 2 poze cu macheta fata/lateral, spate/lateral plus una in care expun si macheta in ambalaj (unde este cazul).

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #14 : Octombrie 12, 2013, 04:00:59 p.m. »
Inca 2 Logane. Ultimele dintr-o luna naspa cu banii dar extrem de bogata in machete Logan

Si inca ceva ... Loganul Rosu nu l-a si fi castigat fara sprijinul lui LAW . Multumesc!![/b]
« Ultima Modificare: Octombrie 12, 2013, 04:29:41 p.m. de buruceagga »

Offline kelu2001

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #15 : Octombrie 12, 2013, 08:31:40 p.m. »
bravo! bune preturi! tot caut si eu un feu vert si nu si nu... si mai caut si un lodgy, si tot asa...

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #16 : Aprilie 11, 2014, 09:44:05 a.m. »
Azi ... am cumparat . Sa vedem cand vine  :)

the1

  • Vizitator
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #17 : Aprilie 11, 2014, 09:47:47 a.m. »
sa o stapanesti sanatos. pret de lista sau licitatie?

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #18 : Aprilie 11, 2014, 10:09:23 a.m. »
sa o stapanesti sanatos. pret de lista sau licitatie?
Pret de lista . Germania ebay

Offline adibutcovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Ce ai cumparat astazi
« Răspuns #19 : Aprilie 11, 2014, 10:14:32 p.m. »
asta e pe undeva in Franta
trebuie sa vina prin mai