Autor Subiect: Colectia personala -1/43 - Tamasp  (Citit de 43742 ori)

0 Membri şi 14 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline tamasp

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 651
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #150 : Mai 05, 2014, 08:22:05 p.m. »
Ma bucur daca iti plac, pozele mele, dar nu vreau sa intrec pe nimeni...  :D Imi face placere si mie, sa fac poze cat mai reusite.  ;)

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #151 : Mai 05, 2014, 10:54:12 p.m. »
Ma bucur daca iti plac, pozele mele, dar nu vreau sa intrec pe nimeni...  :D Imi face placere si mie, sa fac poze cat mai reusite.  ;)
Asa foarte bine gandit!! Eu doar am facut o gluma.

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #152 : Mai 05, 2014, 11:59:34 p.m. »
frumos Loganul!

Offline tamasp

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 651
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #153 : Mai 06, 2014, 07:10:09 a.m. »
Ma bucur daca iti plac, pozele mele, dar nu vreau sa intrec pe nimeni...  :D Imi face placere si mie, sa fac poze cat mai reusite.  ;)
Asa foarte bine gandit!! Eu doar am facut o gluma.
Am si  gandit...  ;)  :D

frumos Loganul!
mersi

Offline tamasp

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 651
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #154 : Mai 08, 2014, 06:36:41 a.m. »
Ikarus 250.58 Classicbus 1/43




Offline GOLF_GOLF

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3258
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #155 : Mai 08, 2014, 06:57:05 a.m. »
WOW!  :o

Felicitari Tamás, am asteptat mult aceasta prezentare de la tine, ma bucur enorm ca acest superb autobcar a parcat in garajul tau. Macheta este superba, fantastica as putea spune. A doua serie a iesit foarte bine, prima serie am inteles ca a fost distrusa deoarece au gresit foarte mult la detalii.   
Farurile (si cele de ceata), semalizatoarele, inscriptia superba Ikarus chiar si emblema Z50 pe masca sunt bine lucrate, foarte clare, are stergatoare duble si chederul la parbriz este corect redat. Observam si inscriptia Ikarus si semnalizatoarele laterale langa usa, usitele de acces la bagaje si manarele fain facute,capacele de la roti reusite, geamurile sus sunt fractionate iar imprejur sunt vopsite chederele.
Colectia mea de machete 1:43:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=2816.0
Colectia mea de autobuze/camioane 1:72:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=3643.0

Offline GOLF_GOLF

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3258
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #156 : Mai 08, 2014, 07:00:18 a.m. »
In spate langa lampile triple atat de specifice IKARUS apar evidentiate si manerele capotei motor, locasul de la iluminarea placutei de inmatriculare,liminile de pozitie/gabarit,  tampoanele de cauciuc pe parasocuri,sunt prezente brazdele specific pe acoperis,aerisirile pe acoperis si lampile de semnalizare de inaltime+gabarit.
Interiorul nu prea se vede interiorul dar am impresia ca are scaune cu cotiera, support pahare pe spate, pe plafon gurile de aer, boxele, lampile ptr.citit,spatiile de depozitare bagaje.
Pur si simplu PERFECTA!

Din punctual meu de vedere –fiind fan Ikarus- o macheta de mare clasa, adevarata cu detalii excelente care redau feeling-ul Ikarus, sper ca si macheta mea sa fie la fel de reusita.

Arata superb langa 280.33 articulat. Ai intract in clubul select al celor care au IKARUS 1:43  :D
Colectia mea de machete 1:43:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=2816.0
Colectia mea de autobuze/camioane 1:72:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=3643.0

Offline BMD77

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2390
  • Muad'Dib
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #157 : Mai 08, 2014, 10:08:13 a.m. »
Doar doua cuvinte: S U P E R B E     I K A R U S -urile! Felicitari!
"Nu ne oprim din joaca atunci cand imbatranim, ci imbatranim atunci cand incetam sa ne mai jucam" - George Bernard Shaw.

Offline tamasp

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 651
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #158 : Mai 08, 2014, 09:07:00 p.m. »
WOW!  :o

Felicitari Tamás, am asteptat mult aceasta prezentare de la tine, ma bucur enorm ca acest superb autobcar a parcat in garajul tau. Macheta este superba, fantastica as putea spune. A doua serie a iesit foarte bine, prima serie am inteles ca a fost distrusa deoarece au gresit foarte mult la detalii.   
Farurile (si cele de ceata), semalizatoarele, inscriptia superba Ikarus chiar si emblema Z50 pe masca sunt bine lucrate, foarte clare, are stergatoare duble si chederul la parbriz este corect redat. Observam si inscriptia Ikarus si semnalizatoarele laterale langa usa, usitele de acces la bagaje si manarele fain facute,capacele de la roti reusite, geamurile sus sunt fractionate iar imprejur sunt vopsite chederele.

In spate langa lampile triple atat de specifice IKARUS apar evidentiate si manerele capotei motor, locasul de la iluminarea placutei de inmatriculare,liminile de pozitie/gabarit,  tampoanele de cauciuc pe parasocuri,sunt prezente brazdele specific pe acoperis,aerisirile pe acoperis si lampile de semnalizare de inaltime+gabarit.
Interiorul nu prea se vede interiorul dar am impresia ca are scaune cu cotiera, support pahare pe spate, pe plafon gurile de aer, boxele, lampile ptr.citit,spatiile de depozitare bagaje.
Pur si simplu PERFECTA!

Din punctual meu de vedere –fiind fan Ikarus- o macheta de mare clasa, adevarata cu detalii excelente care redau feeling-ul Ikarus, sper ca si macheta mea sa fie la fel de reusita.

Arata superb langa 280.33 articulat. Ai intract in clubul select al celor care au IKARUS 1:43  :D


Multumesc, intradevar, e forte frumoasa, si poate numai pt. mine dar mi se pare mult mai frumos decat cel articulat...


... sper ca si macheta mea sa fie la fel de reusita....

Sa inteleg ca o sa vad si eu postasul curand mergand spre tine cu un Ik 250.58 1/43 sub geaca??  ;)  ;D

Doar doua cuvinte: S U P E R B E     I K A R U S -urile! Felicitari!

Multumesc.

Offline GOLF_GOLF

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3258
Re: Colectia personala -1/43 - Tamasp
« Răspuns #159 : Mai 08, 2014, 09:24:40 p.m. »
Cireasa de pe tort va fi cand vei avea vitrina si vei putea monta si oglinzile autobuzelor   ;)
Colectia mea de machete 1:43:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=2816.0
Colectia mea de autobuze/camioane 1:72:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=3643.0