Autor Subiect: Ford F-150 Maisto 1/24 - Reconditionat  (Citit de 1236 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Ford F-150 Maisto 1/24 - Reconditionat
« : Mai 04, 2014, 06:00:00 p.m. »
Buna seara dragi coforumisti!

Astazi va prezint ultimul proiect finalizat al meu. Este vorba despre o macheta Ford F-150, produsa de Maisto, la scara 1/24. Macheta a fot cumparata de la userul: sergiu_evo, pe care il recomand, pentru ambalare si promptitudine. Macheta era in stare buna. Singura problema a machetei era puntea spate. Rotile erau desprinse...




am desfacut macheta in bucatele si am constatat ca suportii de punte erau desprinsi din lacasul lor. Am prins inapoi puntea stanga si puntea dreapta pe locasurile facute de fabricant. Am prins sigurantele care erau acolo, in caroserie, insa desprinse. Pentru siguranta mea am fixat acele sigurante de prindere cu lipici, pentru o mai multa fermitate si prinse cu menghina de modelism.

Pentru ca am avut caroseria desfacuta am spalat totul cu apa si sapun.

in final avand caroseria, doar caroseria metalica in mana am hotarat sa ii aplic un polish rapid, pentru mai mult luciu.

Am spalat geaurile machetei cu fas-fas de geamuri si cu spirt si acum arata beton.

in final avand caroseria, doar caroseria metalica in mana am hotarat sa ii aplic un polish rapid, pentru mai mult luciu.

Am spalat geaurile machetei cu fas-fas de geamuri si cu spirt si acum arata beton.

Macheta la final dupa ce a fost asamblata arata foarte bine, mirosea foarte bine si si-a facut loc in colectie alaturi de celelalte 4x4.



« Ultima Modificare: August 02, 2014, 11:03:42 a.m. de mirci »



Offline daniel234

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1421
Re: Ford F-150 Maisto 1/24 - Reconditionat
« Răspuns #1 : Mai 04, 2014, 06:41:57 p.m. »
Foarte tare! Una d-asta la 1:18 m-ar tenta si pe mine :)

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Ford F-150 Maisto 1/24 - Reconditionat
« Răspuns #2 : Mai 05, 2014, 11:52:42 p.m. »
Foarte tare! Una d-asta la 1:18 m-ar tenta si pe mine :)
o am si 1/18 dar mai are nevoie de piese :D cand o voi finaliza o voi prezenta si pe ea :D