Autor Subiect: Din 17 septembrie 2013, Deagostini va lansa colectia “Automobile de vis''  (Citit de 2531 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Din 17 septembrie 2013, Deagostini va lansa colectia “Automobile de vis''
« Răspuns #10 : Septembrie 11, 2013, 09:52:38 p.m. »
Am cumparat cu tot cu revista un Aston Martin DB4 editia DeA Rusia si mi se pare OK, destul de decent realizat.
Salut. Incep prin ami cere scuze daca deranjez. Nu vreau sa pun pe nimeni sa nu cumpere machetele. Doar incerc sa atrag atentia asupra unor lucruri care se intimpla.
Bun,  vorbesti de Aston Martin ... aici in poza ai o miniatura de la Vitesse ... o firma de mijloc cu preturi medii spre mari si calitate buna. Comparatia o faci tu.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15286
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Din 17 septembrie 2013, Deagostini va lansa colectia “Automobile de vis''
« Răspuns #11 : Septembrie 11, 2013, 10:32:16 p.m. »
Da, buna afirmatia! VITESSE sunt putin mai sus decat IXO, desi unele machete de la IXO, m-au lasat cu gura cascata, avand niste detalii cum rar intalnesti, Eu am in colectie si machete premium, dar si de la BBURAGO. M-as risca sa cumpar cateva machete mai deosebite, dar am observat pe un site rusesc, ca machetele din colectia pentru Rusia, sunt mai slab detaliate decat cele pentru Spania, livrate prin Altaya, desi sunt produse tot de IXO.

La fel se intampla si la Colectia Ferrari, machete care sunt stranse din diverse tari si aduse la noi. De aceea exista mai multe variante de culori si echipare.

Offline NoMad

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 860
  • colectiile fac viata frumoasa :)
    • NoMadCars
Re: Din 17 septembrie 2013, Deagostini va lansa colectia “Automobile de vis''
« Răspuns #12 : Septembrie 12, 2013, 10:30:35 a.m. »
Nu deranjezi deloc, nici nu se pune problema. Discutăm frumos, ne respectăm, dar discutăm, că de asta e forum. Evident, nu se compara cu Vitesse (chiar astazi am primit doua machete Vitesse si imi plac foarte mult, ca realizare), însă rămân la părerea mea ca este destul de OK, mai ales că la ora achiziţionării, modelul lipsea cu desăvârşire din colecţia mea..
Deşi cred că majoritatea colegilor ştiu macheta, pun un link aici, pentru comparaţie:

http://nomadcars.wordpress.com/2013/01/02/aston-martin-db4-coupe/


 
o experienţă vizuală plăcută pe http://nomadcars.wordpress.com/

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15286
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Din 17 septembrie 2013, Deagostini va lansa colectia “Automobile de vis''
« Răspuns #13 : Septembrie 12, 2013, 11:13:36 a.m. »
Mai, este o macheta pentru revista, cu detalii minime. Poti fi sigur ca o macheta IXO - Editie limitata, sau Reprezentanta, arata muuult mai bine. Acum nu stiu daca ar avea si manere atasate separat sau piese fotodecupate, dar iti dai seama ca daca ar baga asa ceva la o revista, s-ar duce usurel la un 70-80 lei.
Uite, spre comaratie, am luat expre un F458 Italia, din colectia Ferrari, avand deja un exemplar de la HW. Crede-ma, e o diferenta uriasa intre cele doua, in favoarea celei de la HW, cu detalii multe, piese fotodecupate, covorase din catifea... dar si pretul e pe masura... 110 lei HW, fata de 20 IXO.

Offline CRED

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 627

Offline Bisshoqp

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
  • Urăsc oamenii care urăsc oameni.
    • Bisshoqp Exqpo
Colecţia mea - Bisshoqp Exqpo

„Un colecţionar respectă alt colecţionar, indiferent de numărul sau de calitatea machetelor.”