Autor Subiect: Reconditionare Baja Buggy Matchbox Superfast  (Citit de 1407 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

nick

  • Vizitator
Reconditionare Baja Buggy Matchbox Superfast
« : Mai 18, 2014, 10:08:32 p.m. »
Dragi colegi o noua serie de machetute a fost trimisa de colegul NoMad spre reconditionare cu ceva timp in urma.
Iata asadar, prima machetuta , Baja Buggy, produsa de Matchbox, din seria Superfast.

Starea initiala - imi cer scuze , dar din viteza nu am apucat sa pozez macheta cu totul, in starea initiala, ci numai dupa demontare..:





Am indepartat vopseaua de pe caroserie si neavand culoarea originala, am scormonit netul in cautarea de alte culori folosite la aceasta masinuta. Am gasit o varianta de vopsire din faza de pre-productie a modelului respectiv. Deci, iata continuarea:




Problema: eu nu mai am aparat foto momentan si pozele ies prost cu telefonul.  Asa ca, tineti aproape, vor urma poze cu macheta in stare finala puse de colegul NoMad.




« Ultima Modificare: Mai 18, 2014, 10:43:14 p.m. de nick »



nick

  • Vizitator
Re: Reconditionare Baja Buggy Matchbox Superfast
« Răspuns #1 : Iulie 16, 2014, 08:32:12 p.m. »
Intre timp cineva mi-a facut cadou un aparat mai vechi de doar 5 Mp, dar merge bine si imi fac treaba cu el. Scuze pt calitatea claritatii pozelor... Sper sa puna colegul NoMad niste poze mai calumea cu masinuta reconditionata. Insa pana atunci, enjoy! :)








Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Reconditionare Baja Buggy Matchbox Superfast
« Răspuns #2 : Iulie 19, 2014, 11:16:20 p.m. »
buna restaurarea, ideea e ca nu iti trebuie un numar mare de megapixeli. Si cu o camera cu putini megapixeli poti face foto ok, doar daca focalizezi pe obiectul in sine, fotografie la lumina zilei si fara blitz. Bafta in continuare, by the way a iesit beton buggy-ul!

nick

  • Vizitator
Re: Reconditionare Baja Buggy Matchbox Superfast
« Răspuns #3 : August 01, 2014, 01:41:13 p.m. »
Mersi frumos!