Autor Subiect: Doua doamne de la Lugoj  (Citit de 1712 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline laurcris71

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
  • Xsara driver
Doua doamne de la Lugoj
« : Octombrie 20, 2015, 09:19:27 a.m. »
Intrucat topicul lui fulger 007 a fost inchis si trecut la arhiva am creat un topic clona ca sa pot posta raspunsul meu.

Domnilor, s-a instaurat inchizitia ? Regim totalitar ? Nazist sau comunist ? Ati casunat pe Fulger 007, ia sa vedem care ar fi motivul ? Refuzul de a vinde cele 2 jucarii catre Remus ?  Daca omul nu vrea sa vanda  il banam ? Daca s-a apucat  sa le restaureze, in mod destul de apropiat de profesionist, parerea mea, e criticat ca o face ? Asa vrea el, sa le aiba, restaurate, nu niste bucati de tabla gaurite , e problema cuiva ? Cladirile vechi se restaureaza, tocmai ca sa nu ajunga sa le ia locul un mall, altfel se degradeaza si ajung un maldar de moloz la discretia ,,dezvoltatorilor’’ imobiliari, nu-i asa ? Daca nu iese ce si cum vor unii, le stergem mesajale, le dam ban, si apoi ii stergem contul, pentru ca a avut indrazneala sa infrunte doi moderatori, in conditiile in care avea dreptate. N-a facut contul clona ca sa-l foloseasca la altceva, ci doar sa raspunda unor nedreptati, si ati gasit motivul sa-l radiati de pe forum. Astept domnilor, nick si remusro, ori sa va puneti ceva intrebari si sa ajungeti la parerea mea, aceea ca ati comis o nedreptate vecina cu abuzul sau sa credeti ca nimeni nu are dreptate in ceea ce va priveste si sa recurgeti la ceva actiuni la care va dau dreptul functiile de moderator: ban partial, ban total, stergere de cont, oricum n-ar fi prima oara. Va multumesc, daca ati avut rabdarea sa cititi tot ce am scris.



Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: Doua doamne de la Lugoj
« Răspuns #1 : Octombrie 20, 2015, 10:02:53 a.m. »
Laurcris, poti sa fii absolut convins ca el nu a fost banat "pentru ca nu a vandut jucariile lui Remus". Chiar asa parere ai tu despre mine, zau? Sau despre grupul nostru de moderatori? Chiar crezi ca eu stau in amaraciunile lui de TV-uri?...

Eu doar mi-am exprimat opinia referitor la ce as face cu TV-urile, se poate citi de altfel pe topic. Opiniile nu inseamna nimic, decat opinii, daca sunt spuse civilizat, ceea ce s-a si intamplat.

El insa a preferat sa ma numeasca frustrat, sa il apeleze pe Mirci (un alt moderator) cu "Bre", etc. El poate folosi "Bre" la el la stana, nu pe un forum civilizat.

Limbajul si atitudinea i-au atras o banare scurta. DESI Nick i-a scris pe privat sa incerce sa ii explice cu ce greseste.

Apoi Fulger si-a facut un cont clona, care este absolut interzis pe acest forum. Asta i-a atras banarea definitiva.

Noi am aplicat regulamentul strict pe actiunile acestui domn. TV-urile sunt efectiv un nimic.




Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline laurcris71

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
  • Xsara driver
Re: Doua doamne de la Lugoj
« Răspuns #2 : Octombrie 20, 2015, 10:40:23 a.m. »
Daca te-a numit frustrat sau nu , nu mai am cum sa vad, raspunsul lui in care spune ca nu are nevoie de parerea ta a fost sters. Contul clona , cum spuneam a fost facut sa poata raspunde, si-a spus nickname-ul banat din primul mesaj, nu cred ca era cazul de asa o sanctiune. Oricum nu e prima data cand se intampla ca o actiune a unui user sa fie pedepsita si a altora nu. Cum scrie si in regulament :

,,Exceptia de la aceasta regula este valabila numai pentru Administratorii/ Moderatorii Globali/ Moderatorii forumului Autosworld.''

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Doua doamne de la Lugoj
« Răspuns #3 : Octombrie 20, 2015, 12:29:00 p.m. »
Cu mult respect te rog frumos,ca simplu membru si nu ca moderator,sa nu tulburi apele pe acest forum,pentru ca nu e cazul.Poate ca daca o faceai pe miniauto era OK ,pentru ca acolo moderatorii sunt exact cum spui tu aici.Eu am simtit-o pe propria-mi piele.Deci cred ca ai gresit forumul.Sper ca nu te-au suparat observatiile mele.

Offline laurcris71

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
  • Xsara driver
Re: Doua doamne de la Lugoj
« Răspuns #4 : Octombrie 20, 2015, 12:36:44 p.m. »
Nu vreau sa tulbur apele pe nici un forum, nu stiu de unde ti-a venit ideea, dar nu mi se pare corect ce s-a intamplat. Nu-l cunosc personal nici pe Fulger007, nici pe cei care ii critica deciziile in ceea ce priveste jucaria sau jucariile care ii apartin, dar dupa ce i se sterg raspunsuri i se aplica sanctiuni al caror motiv real sau nu, nu mai este vizibil pe topic, asta nu mi s-a parut corect, si asta am afirmat. Ai o problema cu mine ? Ne cunoastem ? Ti s-a parut ca pe miniauto vreau sa tulbur apele ?

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Doua doamne de la Lugoj
« Răspuns #5 : Octombrie 20, 2015, 12:40:37 p.m. »
Nu te cunosc si scuze daca te-am suparat!

Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323
Re: Doua doamne de la Lugoj
« Răspuns #6 : Octombrie 20, 2015, 05:15:00 p.m. »
Laurcris,

Te asiguram ca deciziile luate de Conducerea forumului impotriva userului sunt in litera Regulamentului si au fost bazate pe nerespectarea repetata de catre user a unor reguli de baza impuse prin acesta. Aici enumeram in ordinea gravitatii: lipsa bunului simt, limbaj ofensator/zeflemitor in zona publica/privata, calomnie/insulta, clonarea contului in conditiile unei restrictii active, postari inutile forumului.
Nu vor fi acceptate si vor fi sterse din zona publica toate postarile care se includ in cele enumerate mai sus.

Asadar, topic inchis.


« Ultima Modificare: Octombrie 20, 2015, 05:34:58 p.m. de mirci »