Autor Subiect: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc  (Citit de 38398 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675
Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« : Iulie 02, 2013, 12:36:25 a.m. »
Deschid acest topic pentru a ne ajuta unul pe altul cu linkuri utile, pentru a gasi mai usor o macheta Dacia 1300/ R12.
 
Incep eu cu primul link: o jucarie de 3 lei, rosie la 150 lei ( cam piperat pretul dupa parerea mea).
http://www.okazii.ro/jocuri-jucarii/colectii/jucarie-veche-romaneasca-perioada-comunista-dacia-seria-3lei-a128868973



Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« Răspuns #2 : Iulie 02, 2013, 12:44:14 a.m. »
Deschid acest topic pentru a ne ajuta unul pe altul cu linkuri utile, pentru a gasi mai usor o macheta Dacia 1300/ R12.
 
Incep eu cu primul link: o jucarie de 3 lei, rosie la 150 lei ( cam piperat pretul dupa parerea mea).
http://www.okazii.ro/jocuri-jucarii/colectii/jucarie-veche-romaneasca-perioada-comunista-dacia-seria-3lei-a128868973

Pretul este enorm. ???
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675
Re: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« Răspuns #3 : Iulie 02, 2013, 12:50:33 a.m. »
Pretul este enorm. ???

Si mie mi se pare exagerat. Probabil a simtit omul cererea de astfel de plastice pe piata si isi incearca norocul.
Daca era un renault 18 sau o skoda de exemplu, nu cerea mai mult de 10-20 lei :D

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« Răspuns #5 : Iulie 02, 2013, 06:01:51 a.m. »
Intr-un fel nu e bun topicul asta, sa iti spun de ce. Sa zicem ca Remus vazuse Dacia break de pe okazii iar eu nu, pentru ca nu prea caut machete acolo. Acum ca ai pus link-ul aici ai atras atentia la mai multi colectionari, inclusiv si a mea. Si uite asa e posibil sa ne batem mai multi pentu ea si pretul creste. Eu gasesc tot felul de machete R12 si de multe ori am noroc sa le iau ieftin, asta pentru ca nu a gasit-o si altii. Daca tu pui link-urile aici, mai ales la machete care mai multi colectionari le doresc, nu o sa fie nimeni fericit, inafara de cel care isi permite sa cheltuie mai mult. ;) Dau si eu cu parerea...

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« Răspuns #6 : Iulie 02, 2013, 08:54:09 a.m. »
Intr-un fel nu e bun topicul asta, sa iti spun de ce. Sa zicem ca Remus vazuse Dacia break de pe okazii iar eu nu, pentru ca nu prea caut machete acolo. Acum ca ai pus link-ul aici ai atras atentia la mai multi colectionari, inclusiv si a mea. Si uite asa e posibil sa ne batem mai multi pentu ea si pretul creste. Eu gasesc tot felul de machete R12 si de multe ori am noroc sa le iau ieftin, asta pentru ca nu a gasit-o si altii. Daca tu pui link-urile aici, mai ales la machete care mai multi colectionari le doresc, nu o sa fie nimeni fericit, inafara de cel care isi permite sa cheltuie mai mult. ;) Dau si eu cu parerea...

este bun topicul - insa sa fie postate doar la terminarea licitatiilor pentru a stii pretul real al machetei.

Dupa cum zice si Tzucu...daca punem linkuri inainte - o sa atragem atentia asupra licitatiei si o sa ne batem mai multi pe ea - si ii crestem pretul artificial!

PS: Eu sunt unul dintre cei care liciteaza la ea - si sincer nu sunt dispus sa dau mai mult decat face :))

Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675
Re: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« Răspuns #7 : Iulie 02, 2013, 11:27:29 a.m. »
Pai atunci, haideti sa postam dupa terminarea licitatiilor sau vanzarilor :D

PS: Edi, si la topicul vecin, cel cu R12 1:18 tot cam asa putem gandi. De exemplu cineva vede un r12 1:18 la pret bun,dar daca il postam acolo inainte sa se termine licitatia, poate alt coleg sa liciteze mai mult si sa ridice pretul.
Este cu dus si intors sincer, asta e parerea mea. Poate cateodata ne ajuta un link, pentru ca nu am gasit macheta aia si asa o putem cumpara, sau nu ne poate ajuta, pentru  o  macheta care stii de ea si licitezi singur si apoi vin si restul si ridica pretul :D

PS 2 : Mi se pare de mare ajutor linkuri catre machete cu vanzare directa.
Adica daca vezi o macheta la pret bun si iti convine o cumperi si gata. Daca vezi una la pret bun si o ai, pui  linkul aici si o cumpara altcineva :D
« Ultima Modificare: Iulie 02, 2013, 11:37:15 a.m. de bz58bcr »

Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675
Re: Dacia 1300 / R12 de vanzare pe ebay/okazii/etc
« Răspuns #8 : Iulie 02, 2013, 11:34:29 a.m. »
Incep eu cu primul link: o jucarie de 3 lei, rosie la 150 lei ( cam piperat pretul dupa parerea mea).
http://www.okazii.ro/jocuri-jucarii/colectii/jucarie-veche-romaneasca-perioada-comunista-dacia-seria-3lei-a128868973

Deja s-a cumparat aceasta macheta.


Offline CRED

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 627