Autor Subiect: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.  (Citit de 5740 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline BMD77

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2390
  • Muad'Dib
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #10 : Iulie 17, 2014, 09:18:16 p.m. »
Felicitari pentru munca de pana acum si la cat mai multe reusite (machete romanesti  ;) ) in viitor!

Astept si eu, ca toata lumea, prima macheta autohtona scara 1:8!  :)
"Nu ne oprim din joaca atunci cand imbatranim, ci imbatranim atunci cand incetam sa ne mai jucam" - George Bernard Shaw.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15037
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #11 : Iulie 17, 2014, 09:26:39 p.m. »
Astept si eu, ca toata lumea, prima macheta autohtona scara 1:8!  :)
Daca n-o sa te vad cu ochii vineti, sa-mi spui cutzu...  ;D :o Cu alea 27 ai scapat, dar cu asta la 1/8 n-ai sanse sa mai scapi... ;D

Offline BMD77

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2390
  • Muad'Dib
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #12 : Iulie 17, 2014, 09:35:14 p.m. »
Pai o sa o anunt din timp, incep sa "pregatesc terenul" de acum, noroc ca e intelegatoare, ii fac un mic anunt: o sa avem in colectie o masina de aproximativ 10 kg  ;) si aproape jumatate de metru  :o !

Deci inca o data multumim Piniuli, spor la munca si atentie la detalii  ;) !
"Nu ne oprim din joaca atunci cand imbatranim, ci imbatranim atunci cand incetam sa ne mai jucam" - George Bernard Shaw.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 15037
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #13 : Iulie 17, 2014, 09:46:27 p.m. »
... ii fac un mic anunt: o sa avem in colectie o masina de aproximativ 10 kg  ;) si aproape jumatate de metru  :o !
Lasa-i nr meu de mobil si spune-i ca daca vrea sa invete karate, ii predau... ;D Sau bataie de strada... ;D Depinde ce doreste...
« Ultima Modificare: August 26, 2019, 08:50:20 p.m. de OLECO »

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #14 : Iulie 18, 2014, 12:19:24 a.m. »
Uh
  Merci tuturor! Oricum m-a cam luat valul cu toate astea... si cateodata cred ca sunt prea multe lucruri prea publice, intr-o lume in care mai avem si ne-prieteni, ca sa nu zicem dusmani...
  Oricum, e putin exagerat. Sunt multe capete de decizie in cea ce priveste colectiile astea de machete
Spor la colectionat tuturor!

nick

  • Vizitator
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #15 : Iulie 18, 2014, 12:37:34 a.m. »
BRAVO!
Daca a iesit Roman-ul, poate faci sa apara si un Bucegi!
Eventual si asta la 1:8 :D

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #16 : Iulie 18, 2014, 08:34:24 a.m. »
Uh
  Merci tuturor! Oricum m-a cam luat valul cu toate astea... si cateodata cred ca sunt prea multe lucruri prea publice, intr-o lume in care mai avem si ne-prieteni, ca sa nu zicem dusmani...
  Oricum, e putin exagerat. Sunt multe capete de decizie in cea ce priveste colectiile astea de machete
Spor la colectionat tuturor!

Sunt multe capete de decizie in cea ce priveste colectiile astea de machete

Or fi ... daca zici tu. Da se vede din ce in ce mai mult ca e si un cap de roman pe acolo!  ;)
Eu iti urez sa ai in continuare satisfactia muncii sa te bucuri de ce ai realizat si in rest ... satra trece cainii latra ...

Cu stima

Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #17 : Iulie 18, 2014, 06:49:08 p.m. »
Uh
  Merci tuturor! Oricum m-a cam luat valul cu toate astea... si cateodata cred ca sunt prea multe lucruri prea publice, intr-o lume in care mai avem si ne-prieteni, ca sa nu zicem dusmani...
  Oricum, e putin exagerat. Sunt multe capete de decizie in cea ce priveste colectiile astea de machete
Spor la colectionat tuturor!

Lasa sa moara toti dusmanii de invidie si ciuda, au timp berechet. Cui ii pasa, n-avem timp de prostii.

Offline Geo73

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 546
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #18 : Iulie 18, 2014, 08:23:54 p.m. »
Noi stim foarte bine eforturile care le depui pentru ca noi sa avem cat mai multe masini din RO si cat mai bine reproduse , atat cat permit costurile de productie pentru acest pret. Pentru asta ai toata aprecierea noastra !!!

Offline Irwin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Iulian Pintea – romanul din spatele machetele Deagostini..si nu numai.
« Răspuns #19 : Iulie 19, 2014, 08:02:03 p.m. »
Sincere felicitari, Iulian (Piniuli), si totodata multe multumiri pentru tot ceea ce faci acolo pentru colectionarii romani!
Macheta Aro 246  mi-a placut enorm cum se prezinta, o reala incantare, si astept cu nerabdare si alte "ispravi" de acest calibru de la De Agostini! :)