Autor Subiect: Jucariile mele - Loris  (Citit de 9747 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #10 : Februarie 21, 2014, 04:23:25 p.m. »
Dupa forma se pare ca penseta este sustrasa de la ELIAS  :D
Atit ......, incerc cu greu sa ma abtin de la alte comentarii.
« Ultima Modificare: Februarie 21, 2014, 04:26:43 p.m. de Paul »

Offline daniel234

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1421
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #11 : Februarie 21, 2014, 04:41:28 p.m. »
Eu credeam ca sunt interesante jucariile, dar daca sunt vizibile numai retele de prajituri si pensetele, renunt la a posta poze.

O recomandare in privinta "decorului": un carton A3 (poate sa fie si A4, daca modelul este micut), indoit usor la doua treimi.

Offline Paul

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 272
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #12 : Februarie 21, 2014, 04:50:43 p.m. »
Se pare ca unii colegi sint agresati vizual de ustensilele medicale, rog eliminati-le din cadru atunci cind faceti poze...
Un om proaspat iesit din spital ;)

Offline Loris

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #13 : Februarie 25, 2014, 02:07:37 p.m. »
Cu tot respectul, imi fac pozele in orice decor mi se pare mie potrivit, atata timp cat nu contravine regulamentului forumului. Si pana acum nu am vazut in regulament ca sunt interzise  in cadru retetele de bucatarie sau pensetele sau orice alte obiecte.
Iar penseta nu e furata de nicaieri, este o penseta cosmetica obisnuita, cumparata de la Brintex. Imi pare rau, nu am stiut ca provoc astfel de comentarii, as fi pastrat bonul de casa.
Intreb daca mai e cazul sa postez aici si alte fotografii, sau iar apar discutii colaterale.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #14 : Februarie 25, 2014, 02:18:45 p.m. »
Cu tot respectul, imi fac pozele in orice decor mi se pare mie potrivit, atata timp cat nu contravine regulamentului forumului. Si pana acum nu am vazut in regulament ca sunt interzise  in cadru retetele de bucatarie sau pensetele sau orice alte obiecte.
Iar penseta nu e furata de nicaieri, este o penseta cosmetica obisnuita, cumparata de la Brintex. Imi pare rau, nu am stiut ca provoc astfel de comentarii, as fi pastrat bonul de casa.
Intreb daca mai e cazul sa postez aici si alte fotografii, sau iar apar discutii colaterale.
Cu tot respectul, imi fac pozele in orice decor mi se pare mie potrivit, atata timp cat nu contravine regulamentului forumului. Si pana acum nu am vazut in regulament ca sunt interzise  in cadru retetele de bucatarie sau pensetele sau orice alte obiecte.
CORRECT
Intreb daca mai e cazul sa postez aici si alte fotografii, sau iar apar discutii colaterale.
Oricand orice... daca se respecta tema. :) :) :) ;)

Offline daniel234

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1421
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #15 : Februarie 25, 2014, 02:37:10 p.m. »
Cu tot respectul, imi fac pozele in orice decor mi se pare mie potrivit, atata timp cat nu contravine regulamentului forumului.

De acord cu dumneavoastra. Nu v-am zis cu rau, ci deoarece anumite elemente au tendinta de a atrage atentia in locul machetei!

Intreb daca mai e cazul sa postez aici si alte fotografii, sau iar apar discutii colaterale.

Oricand si la orice ora. :)

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #16 : Februarie 25, 2014, 03:16:16 p.m. »
Cu tot respectul, imi fac pozele in orice decor mi se pare mie potrivit, atata timp cat nu contravine regulamentului forumului. Si pana acum nu am vazut in regulament ca sunt interzise  in cadru retetele de bucatarie sau pensetele sau orice alte obiecte.
Iar penseta nu e furata de nicaieri, este o penseta cosmetica obisnuita, cumparata de la Brintex. Imi pare rau, nu am stiut ca provoc astfel de comentarii, as fi pastrat bonul de casa.
Intreb daca mai e cazul sa postez aici si alte fotografii, sau iar apar discutii colaterale.

apoi lasati domnilor decorul...ca macheta e importanta. Era o poza faina facuta de cineva in baie cu o macheta....dar tot macheta era cea importanta :)


Offline daniel234

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1421
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #17 : Februarie 25, 2014, 03:19:00 p.m. »
Din partea mea, poate sa foloseasca ce decor doreste:)

Offline Loris

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #18 : Februarie 25, 2014, 03:35:21 p.m. »
Atunci, cu voia dumneavoastra, va arat un Citroen DS apartinand tatalui meu. Zice ca l-a cumparat prin anii '70, dupa cum vedeti arata perfect. Cand eram noi  (fratele meu si eu) mici, l-a ascuns bine prin pod, unde nu aveam acces, si bine a facut, pentru ca alte jucarii au avut o soarta cruda (fie le-am stricat noi, fie le-au placut unor copii care veneau in vizita). Obiectul, Made in China, are o lungime de 22,3 cm si o inaltime maxima (la rama parbrizului) de 5 cm. Are un motor cu volanta care functioneaza normal.
Decorul este biroul meu cu ce s-a nimerit pe el in momentul ala.











« Ultima Modificare: Februarie 25, 2014, 03:38:19 p.m. de Loris »

Offline daniel234

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1421
Re: Jucariile mele - Loris
« Răspuns #19 : Februarie 25, 2014, 03:37:37 p.m. »
Veche, dar foarte frumoasa!!