Autor Subiect: Ferrari collezione  (Citit de 3721 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #20 : Ianuarie 16, 2018, 07:20:28 p.m. »
Sunt absolut superbe, daca le-as fi vazut intr-un magazin as fi crezut ca sunt noi,blisterul e intr-o stare perfecta desi are aproape 30 de ani. Oare unde le-o fi tinut pana acum? Licitate din Houton,Texas pentru 56$, plus taxe , eu zic ca merita si mai mult  :)



« Ultima Modificare: Ianuarie 23, 2018, 01:32:15 a.m. de dingo10 »

Offline 1Q

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 192
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #21 : Ianuarie 16, 2018, 08:03:17 p.m. »
Pai verifica pe site-urile de specialitate care e valoarea lor. Eu unul nu le-as desface deocamdata... Frumoase foc.

Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #22 : Ianuarie 16, 2018, 08:18:32 p.m. »
Pai verifica pe site-urile de specialitate care e valoarea lor. Eu unul nu le-as desface deocamdata... Frumoase foc.

Da,mersi. Valoarea lor ma intereseaza asa , mai mult ca fapt divers... Oricum nu le voi vinde, ci le voi adauga la colectia mea care sper ca pe viitor sa fie cea mai tare din Romania (Ferrari 1/64, de la diversi producatori,stare f buna,desfacute in vitrina de sticla, cu oglinzi si cu leduri). Deocamdata visez cu ochii deschisi pentru ca pana acum am fix... 15 exemplare  ;D ;D ;D ... Dar sunt pe drum inca vreo 150  ;)

De desfacut le voi desface doar atunci cand voi avea conditii foarte bune de expunere a lor, in vreo 3-4 luni sper ! Si atunci ma voi pune si mai serios pe cumparat,sper sa ma ajutati si voi !  :)

Offline andor88

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 92
  • Be a Voice not an Echo
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #23 : Ianuarie 17, 2018, 01:28:11 p.m. »
Scara nu te ajută, că sunt o grămadă de modele emblematice care nu s-au făcut la 1/64 - 250 SWB de exemplu. Ceea ce ai văzut pe site-ul austriacului, cam alea sunt toate făcute la scara asta. Şi nu vorbim aici de cât fac şi ce oferă. De exemplu e destul de greu să găseşti Ferrari P5, l-a făcut Penny, e al dracului de scump şi rar, şi e o jucărie penibilă. Ajungi să dai pe nişte chestii care nu oferă detalii, preţ de machete adevărate. Am încercat şi eu sportul ăsta, dar am abandonat şi am trecut la 1/43. Când o să aduni cele comune, să-mi faci o ofertă bengoasă pentru asta:
http://hotwheels.wikia.com/wiki/Ferrari_328_GTB . E mega rară, nu o are nici sinicars, a apărut doar în seturi americane potrivite pentru ceva pistă HotWheels, nu e niciuna pe ebay.  ;)
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #24 : Ianuarie 18, 2018, 10:05:44 p.m. »
Andor, ma bucur ca-mi urmaresti topicul si mersi pentru sugestii!
Mie imi plac foarte mult miniaturile,ca sa nu mai zic ca sunt si practice...Si scara de 1/43 imi place , e cam ultima ca marime,deja cele mai mari mi se par jucarii pt copii (gen masinute teleghidate), dar fiecare cu placerea lui. Sigur au marele avantaj al detalierii,nu contest,dar atunci cand vezi detalii pe o miniatura (gen scris pe un bob de orez) parca au alta valoare,cel putin pt mine.De exemplu atasez poza unui kyosho 1/64 care mi-a venit ieri,voi face in curand mai multe poze,mi-au mai ajuns inca 29 de masinute din Japonia :) . Ce, poti zice ca n-ar fi detaliata perfect?
In paralel ma voi baga si la a colectiona 1/43 Ferrari,dar asa mai cu rezerve, intai sa fac aceasta colectie cat mai mare si mai tare ! Oricum daca as lua tot ce imi place de pe net ,m-as ruina, dar asa cu timpul cred ca merge ...
Astept cat mai multe comentarii de la voi, de toate felurile !!!  :D


« Ultima Modificare: Ianuarie 21, 2018, 05:01:20 a.m. de dingo10 »

Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #25 : Ianuarie 21, 2018, 04:54:20 a.m. »
Colectia mea momentana,inclusiv ultimele 29 de kyosho,deocamdata "packed"  :)


Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #26 : Ianuarie 23, 2018, 01:34:00 a.m. »
« Ultima Modificare: Ianuarie 23, 2018, 01:40:36 a.m. de dingo10 »

Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #27 : Februarie 01, 2018, 04:14:50 p.m. »
In sfarsit mi-a sosit comanda facuta acum o luna din USA cu vreo 75 de modele pe care am platit 1000 $  :o

« Ultima Modificare: Februarie 01, 2018, 04:22:03 p.m. de dingo10 »

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14922
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #28 : Februarie 01, 2018, 05:05:35 p.m. »
Sa le stapanesti sanatos, Bogdan! ;)
Ar fi frumos si interesant sa le prezinti pe fiecare in parte!

Offline dingo10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Ferrari collezione
« Răspuns #29 : Februarie 01, 2018, 06:00:48 p.m. »
Mersi frumos!
Deocamdata nu le desfac ,ca nu am conditii de expunere,dar o s-o fac in curand....Totusi, nu mi se pare prea mare activitate pe forum si ,mai ales, la topicul meu,nu stiu cati interesati sunt de asa ceva ...