Autor Subiect: Colectie MadManD  (Citit de 4682 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #20 : Noiembrie 20, 2013, 08:55:53 p.m. »
Intersant tot ce ai facut...
Am o rugaminte: poti sa-mi zici si mie de unde ai luat cele markere Schneider?
As avea si eu nevoie de asa ceva, insa m-am uitat prin Carrefour (la raionul de rechizite scolare)
si nu am vazut nimic asemanator.
Multumesc si bafta in continuare!

nici eu n-as fi crezut ca o sa iasa binisor pana la urma, dar a trebuit sa incerc... luna viitoare intentionez sa imi dau comanda iar in china pt figurine.. partea proasta e ca, ajung destul de tarziu.. cam o luna... si exista si posibilitatea sa nu ajunga... aa, mai am o proba de omulet facut pe schelet metalic din poxilina.. nu l-am terminat ca nu mi-a placut ca facusem pana in momentul ala .. daca gasesc pozele, le pun si pe alea...

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #21 : Noiembrie 20, 2013, 08:58:24 p.m. »
Ce bine îi stă lui nea Nicu în Ferrari. 8)

da da, il prinde bine Ferrariul insa cel mai tare arata in BMW pentru ca acea macheta e ceva mai mare ... dar locul sau va fi in Aro cand acesta va fi gata ... pacat insa ca nu a inceput si in Dacia 1307 :( ....

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #22 : Noiembrie 20, 2013, 08:59:09 p.m. »
Mai bine-l lasi in bmw......se potriveste mai bine zic eu. :D

Offline djmanianfs

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1762
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #23 : Noiembrie 20, 2013, 08:59:26 p.m. »
Am o rugaminte: poti sa-mi zici si mie de unde ai luat cele markere Schneider?

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #24 : Noiembrie 20, 2013, 09:14:34 p.m. »
Am o rugaminte: poti sa-mi zici si mie de unde ai luat cele markere Schneider?

Le-am luat de la libraria de pe strada Lunga,  nu stiu la ce numar este exact, e pe partea stanga cum cobori spre Bartolomeu, pe partea cu numere impare... stiu ca e pana in numarul 47 unde se afla magazinul cu diorame ...

Offline djmanianfs

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1762
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #25 : Noiembrie 21, 2013, 10:53:53 a.m. »
Pffff, asta e in Brasov iar eu sunt din Bucuresti  ;D
Am inteles ideea, sa caut prin librarii.
Multumesc de ajutor!

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Black Friday
« Răspuns #26 : Noiembrie 22, 2013, 05:34:39 p.m. »
    Azi "sarbatorim" Black Friday. Chiar daca sunt reduceri, tot trebuie sa ai bani pentru achizitii.... Si cum nu au toti, cei "cu o putere mai scazuta de cumparare", ca sa nu zic saraci ca parca prea suna urat, trebuie sa improvizeze si sa se descurce cu ceea ce au ... M-am tot uitat pe internet dupa o diorama de prezentare unde sa pot sa asez frumos machetele pentru poze, dar nu am gasit nimic "deosebit" ... iar ceea ce era mai frumos, era scump... Stresat ca mereu ma chinuiam cu "decorul' in poze, azi mi-am facut un decor ... si am reusit sa fac unul care sa ma reprezinte ... Urmeaza sa rezolv cumva problema aparatului foto, batranul telefon K800i , desi a fost creat sa faca poze frumoase pentru vremea lui, acum e batran si parca nu mai da randament ... De asemenea, zilele urmatoare trebuie sa printez la un centru specializat "diorama" . Am reusit printarea ei acasa cu imprimata mea antica, dar dupa ce am infoliat-o am vazut ca in poze are tendinta de a reflecta lumina... e interesanta reflexia masinii in asfalt, dar cum in realitate nu se intampla asa, trebuie sa dispara si din cadrul meu ...
    Si daca tot mi-am facut un decor, am zis sa va arat si machea primita cadou saptamana trecuta de la varul meu proaspat intors in tara dupa 2 luni de agricultura in Germania.
    Macheta este produsa de Siku si este replica unui mercedes-benz SLS AMG. Nu stiu ce scara e ( trebuie sa imi fac timp intro zi sa realizez un tabel cu scarile machetelor pentru a acoperi golurile de informatie din acest capitol) dar e de dimensiunea Ferrariului... deci undeva la 1:56 ... Si ca sa nu se simta singura, tot azi am bagat la "imbalsamat" scheletul unui Audi A4 achizitionat de la "Remat" :p ... Sper ca saptamana viitoare sa il fac pentru ca tare sunt curios cum se comporta banda Rewell, sa vad daca am cheltuit banii degeaba sau nu ...

how to use print screen

windows print screen

windows print screen

screen shot pc

photo hosting

free screen capture

photo share

"Decorul" neinfoliat

screengrab

"Decorul" infoliat

how to take a screenshot on a pc

Audi A6 - SIKU - achizitionat din parcul de vechituri

free jpeg images

print screen windows xp
« Ultima Modificare: Noiembrie 28, 2013, 06:32:30 p.m. de MadManD »

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Colectie MadManD
« Răspuns #27 : Noiembrie 22, 2013, 06:04:33 p.m. »
Îmi place diorama handmade, mi se pare cunoscut peisajul. ;)