Autor Subiect: Surprize Turbo  (Citit de 17239 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #20 : Iunie 19, 2013, 10:28:57 p.m. »
Aveți ochi buni băieți. Nu am realizat până acum că scrie BMV. Cât despre #55, nu mă pricep la Formula 1, așa că habar nu am dacă e Fiat sau Ferrari.

Da, surprizele cu erori sunt mai scumpe și se găsesc mult mai greu. De exemplu, surpriza #124 BMW cu 318 se dă la 1 RON iar cea fără 318 se dă cu $8-$10. Am un prieten care a căutat-o mult timp până i-am găsit-o eu la un Bulgar. Asta este singura serie Turbo care are câteva surprize cu diferențe între ele.

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #21 : Iunie 29, 2013, 01:29:41 a.m. »
Turbo 191-260

Singura serie care are reclame cu alte produse ale companiei Kent (Jelibon, Frutty si assortment). Este prima serie care are monster trucks, daca nu ma insel aici le-am vazut pentru prima oara. Singura greseala pe care o vad este la surpriza #214, scrie Legent in loc de Legend. BMW este scris corect, nu mai e BMV. Surpriza mea favorita era #219. 8)









Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #22 : Iunie 29, 2013, 09:25:14 a.m. »
Multe dintre ele sunt masini foarte interesante !
Ai o colectie rupere , Eddie .


Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #23 : Iunie 29, 2013, 03:54:59 p.m. »
Mulțumesc Timi. Da, sunt multe mașini pe care nici până în ziua de azi nu le-am văzut altundeva. Vorbeam cu un colecționar turc care îl cunoaște personal pe caricaturistul care a creat desenele TipiTip pentru Kent ( http://wrappers.ru/?act=forum&showtopic=3868#post4293846 ), l-am rugat să-l întrebe de unde aveau pozele cu mașini pentru surprizele Turbo. Mi-a spus că mergeau la car show-uri și luau broșurile de acolo, apoi treceau pozele prin photoshop-ul anilor '90 ca să le schimbe fundalul. Presupun că făceau asta doar pentru unele poze, altele le luau din reviste cu mașini.

Offline catalinvasile

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3210
  • Colectionez jucarii de tabla .
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #24 : Iunie 29, 2013, 08:23:48 p.m. »
Si eu am avut cateva plicuri pline cu surprize turbo , chiar si din primele numere! Dar le-am dat unui prieten de pe 4tuning si asta nu demult.

Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #25 : Iulie 04, 2013, 12:09:15 a.m. »
WOW.... Doamne ce-i aici.
Scuza-ma ca o spun, dar nu esti intreg la minte :D
25 de serii complete? Pai daca vinzi toate seriile astea+gumele iti iei o garsoniera,daca nu un ap cu 2 camere in Brasov.
Daca mai vinzi si machetele....te muti la Bucuresti :D
Superbe. Felicitari.

PS: Am si eu o serie completa, cea Turbo Kent de la 261-330. :P Plus inca alte 290. Sper ca nu ma ia valul si la astea.
« Ultima Modificare: Iulie 04, 2013, 12:11:10 a.m. de bz58bcr »

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #26 : Iulie 04, 2013, 05:56:49 a.m. »
Si eu am avut cateva plicuri pline cu surprize turbo , chiar si din primele numere! Dar le-am dat unui prieten de pe 4tuning si asta nu demult.
Wow, ai facut pe cineva FOARTE fericit!

Scuza-ma ca o spun, dar nu esti intreg la minte :D
Haha fiecare cu ale lui. :D
Astea sunt doar cele Turbo, mai am un biblioraft cu exact 32 de serii cu Lazer, Bombibom, Final, CinCin, Kobra, etc. 8) Peste 35 de ani, cand ies la pensie si surprizele + machetele vor fi si mai valoroase, o sa le vand ca sa imi iau vila la Poiana Brasov. 8)

Offline bz58bcr

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 675
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #27 : Iulie 04, 2013, 11:41:19 a.m. »
o sa le vand ca sa imi iau vila la Poiana Brasov.
Sau la Sinaia. Ma mut si eu la  socri si ne jucam cu machetele prin telegondola sau telecabina :D
« Ultima Modificare: Iulie 04, 2013, 10:32:14 p.m. de bz58bcr »

Offline MadManD

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #28 : Iulie 04, 2013, 09:02:59 p.m. »
Intradevar, felicitari pentru romana perfecta pe care o scrii si pe care o vorbesti ;) ... Ai si tu o frumoasa poveste despre turbo, felicitari pentru colectia ta !!!

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Surprize Turbo
« Răspuns #29 : Iulie 04, 2013, 09:44:38 p.m. »
Multumesc Doru, cu toate ca am plecat din tara de 18 ani nu am uitat de copilarie si de unde am plecat. Imi vine sa ii iau la palme pe unii care sunt in state de 3-4 ani si ii vad cum isi cuta cuvintele in romana... ::) Cat despre colectie, multumesc, nu a fost deloc usor sa le strag pe toate, dar a fost o aventura frumoasa prin care mi-am facut multi prieteni. Daca stau sa ma gandesc nu cred ca as mai putea sa o fac inca o data.