Autor Subiect: Masini de legenda - AmerCom  (Citit de 15130 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Danutz (cornel_ct)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 156
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #60 : Septembrie 30, 2016, 02:57:00 p.m. »
...cine se punea cu rusii pe utilaje grele...
americanii ?

Offline Danutz (cornel_ct)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 156
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #61 : Septembrie 30, 2016, 03:33:16 p.m. »
User-ul andor88 a fost sanctionat pentru urmatoarea postare:
Calm tanti, mai mult calm. Şi păreri argumentate dacă se poate, nu prostia pe care o îndrugi cu chibritul. Vezi că la profil îţi poţi verifica mesajele trecute, asta aşa ca să nu te umplii de penibil negând ceea ce ai scris cu câteva zile în urmă. Din câte ţin minte atitudinea asta de Xena prinţesa războinică te-a zburat de pe miniauto, aşa că revenim la primul punct, calm, aici nu jigneşte nimeni, sunt doar opinii diferite. Dacă înţelegi şi matale care e diferenţa. ;)
Nu sunt avocat, dar ca sa fim corecti si impartiali pana la capat trebuie vazut ca a fost provocat anterior cu unele afirmatii (boldate de mine)
Stimate coleg, nu am spus ca au facut istoria,ci ca sunt o parte a istoriei. Poate nu pricepi diferenta? Si matale esti o parte a istoriei, chiar daca nu ai inventat chibritul care se freaca la un capat si se aprinde la celalalt.
care nu aveau legatura cu topicul...
Si a mai fost jignit de un user, care ulterior si-a sters postarile.
Parerea mea  :o

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #62 : Septembrie 30, 2016, 07:27:17 p.m. »
Citat
...Si a mai fost jignit de un user, care ulterior si-a sters postarile.
Parerea mea  :o
Stimate coleg:eu sunt userul care si-a sters postarile.Puteai sa specifici acest lucru ca nu ma suparam! ;) Am facut-o dandu-mi seama ca m-am bagat ca ,,musca in lapte'' intr-o polemica aiurea! :-\ Raman la parerea ca nu am jignit pe nimeni,doar am vrut sa iau apararea unei domnisoare/doamne jignita intr-adevar de un...nu stiu cum sa-i spun...adolescent! :o Si cu asta basta! ;D

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #63 : Septembrie 30, 2016, 07:29:48 p.m. »
Zic sa va ocupati in continuare de colectia Masini de legenda-AmerCom!Spor la treaba! ;)

Offline Loris

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #64 : Septembrie 30, 2016, 10:28:20 p.m. »
Imi pare rau si ma simt jenata de faptul ca in coleg de forum a cost sanctionat , chair daca a gresit data de mine. Solicit administratorilor sa mi se aplice aceeasi sanctiune, pentru ca imi dau seama ca voi fi privita ca o oaie neagra a comunitatii virtuale daca nu voi avea acelasi tratament ca si colegul. Toata lumea il Va martiriza iar eu voi aparea drept calaul lui.
Oricum, asa cum am tacut luni de zile, in perioada urmatoare o sa ma multumesc din nou sa urmaresc forumul fara a ma loga. Prezenta unei femei intr-o zona dominata de barbati poate provoca situatii neplacute.

Offline andor88

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 92
  • Be a Voice not an Echo
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #65 : Septembrie 30, 2016, 10:56:29 p.m. »
Hai Loris nu mai fi aşa sensibilă şi afectată, nu fac eu circ să primească toţi "pedeapsa" mea. Ne-am contrazis, ne-am ciondănit, bine că nu ne-am înjurat (decât eventual în gând), şi până la urmă am purtat o discuţie, pe alocuri la limita civilizaţiei, dar pe forumurile autohtone te asigur că s-au văzut chestii mult mai nasoale. Acum că un moderator a simţit nevoia să-şi umfle muşchii pe o problemă care s-a rezolvat de la sine, sau că ţi-ai găsit un cavaler inutil, asta arată ce şi cum stă treaba pe acest forum. Rămâi bine sănătoasă, şi vezi că poate îţi iei avertisment pentru off-topic.  :)
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline nick

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Full Member
  • *****
  • Mesaje postate: 138
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #66 : Octombrie 01, 2016, 11:19:38 p.m. »
Acum că un moderator a simţit nevoia să-şi umfle muşchii pe o problemă care s-a rezolvat de la sine, sau că ţi-ai găsit un cavaler inutil, asta arată ce şi cum stă treaba pe acest forum. Rămâi bine sănătoasă, şi vezi că poate îţi iei avertisment pentru off-topic.  :)
Domnule Andor88, am aplicat STRICT regulamentul. Contrar colegului Daniel, eu nu consider ca Loris te-ar fi jignit cu ceva in postarea ei antecedenta.  Faptul ca eu imi umflu muschii mi se pare nelalocul lui... Am fost mai mult decat intelegator cu toti utilizatorii acestui forum si sunt intelegator in continuare, am aplanat multe conflicte fara a "pedepsi" pe nimeni. Dumneata vad ca persisti in atitudinea persiflanta, continuand de data asta cu bascalia la adresa unui moderator si a forumului, drept pentru care mai iei un avertisment. Este ultimul. La urmatoarea abatere zbori de aici. Apropo, la rubrica "Prezentare membri" te-ai prezentat?

Offline nick

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Full Member
  • *****
  • Mesaje postate: 138
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #67 : Octombrie 02, 2016, 12:06:14 a.m. »
Loris, stai linistita, nu te "pedepseste" nimeni... Offf, Doamneeee, barbatii astia sunt mai rai decat muierile...
Dar chiar daca sunt mai rai decat muierile si sunt barbati, cavalerii inutili isi fac treaba conform Regulamentului :)


Offline Danutz (cornel_ct)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 156
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #68 : Octombrie 02, 2016, 12:47:41 a.m. »
Am scris ca user-ul andor88 a fost provocat, nu jignit, lucru pe care user-ul Loris l-a incercat si cu mine cand am vrut sa-i reamintesc ce a scris anterior dar, astfel am aflat ca am contribuit la istoria chibritului, pentru ca l-am utilizat.
http://autosworld.eu/forum/index.php?topic=5566.msg64736#msg64736

Offline Danutz (cornel_ct)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 156
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #69 : Octombrie 02, 2016, 02:24:29 a.m. »
Nu serios, dar cat de calm poate sa fie cineva care incearca sa discute, concret si argumentat, despre masini si machete si altcineva sa-i reaminteasca ca a contribuit la istoria chibritului. Eu am fost, dar doar in scris, pe forum...
Si nici atitudine misogina nu mi s-a parut. D-zeu stie cine este in fata ecranului, poate fi si al treilea gen (in general).