Autor Subiect: Useri neseriosi  (Citit de 6530 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Useri neseriosi
« : Iunie 11, 2013, 08:23:19 a.m. »
Aici putem sa discutam despre userii neseriosi !!!



Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323

Offline ado29

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 263
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #2 : Iunie 09, 2016, 03:08:22 p.m. »
Ado29 - am rezervat un model pe care l-a vandut intre timp, in conditiile in care mi-a raspuns la rezervare. As fi asteptat macar un PM de la el in care sa ma anunte ca prefere sa nu ma mai astepte pe mine...
Rog un moderator sa pedepseasca acest user, deoarece nu a rezervat pe topic nicio macheta la mine(acest lucru se poate verifica), ci doar pe mesaj privat pentru luna SEPTEMBRIE, desi noi eram in luna IUNIE. Intre timp un alt coleg a scris pe topic ca vrea macheta "Cumpar Horch", iar eu eram obligat sa-i vand macheta (conform regulamentului)si Domnul Bogdan Verdes s-a ofuscat pe mine.
PS. Am cerut sa ma contacteze telefonic sau sa-mi trimita nr. de tel. al sau, dar nu a facut acest lucru.

Offline djmanianfs

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1761
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #3 : Iunie 09, 2016, 07:56:54 p.m. »
Eu il cunosc pe Ado 29 de cativa ani si am cumparat de la el si el de la mine zeci de machete!
Dpmdv este ultimul om care ar face asa ceva, este un om de cuvant si nu cred ca ar intra intr-o chesti de genul acesta pentru 50 de lei!
Adi, imi pare rau pt situatia ta, dar pt mine ramai un om de nota 10!

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14926
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #4 : Iunie 09, 2016, 09:31:53 p.m. »
Si din pmdv, ado29 este un om serios.

Offline ado29

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 263
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #5 : Iunie 12, 2016, 10:09:13 a.m. »
Citat
REGULAMENT COMERCIAL - VANZARI / CUMPARARI/ LICITATII - valabil si pentru SCHIMBURI, DONATII


16. Oferta de cumparare/vanzare trebuie facuta in scris, doar pe topicul respectiv, pentru a fi vizibila public si pentru a beneficia de data si ora certa a postarii in cazul unor situatii delicate.

17. Sunt acceptate ofertele facute pe pm, telefon, messenger, email sau prin oricare alt mijloc, dar se vor lua in considerare doar ofertele facute pe topic.

18. Ofertele de cumparare/vanzare facute in scris pe forumul AutosWorld vor fi considerate prioritare asupra celorlate tipuri de oferta enumerate anterior in caz de suprapunere in timp.   

19. Abaterile se sanctioneaza in functie de gravitatea lor, de la avertisment la suspendarea temporara sau totala a userului respectiv.
Totusi, rog un moderator sa ma pedepseasca pe mine daca am gresit, sau sa-l pedepseasca pe DOMNUL BOGDAN VERDES.  Unul din noi sigur a gresit.
Multumesc frumos.
« Ultima Modificare: Iunie 12, 2016, 10:11:04 a.m. de ado29 »

Offline rogsad

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #6 : Iunie 12, 2016, 05:13:13 p.m. »
Se poate posta un print sreen cu discutia din privat? Asta ar putea extrage subiectivismul din judecata.

Offline HAKU

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #7 : Iunie 13, 2016, 03:23:15 p.m. »
Salut,
Sunt cel care a cumparat in final Horch-ul. Imi cer scuze pentru incurcatura creata, Adrian (ado29) nu mi-a precizat ca macheta era deja rezervata de altcineva, as fi renuntat.
Nu am apucat sa o ridic inca de la posta, incerc sa trec azi sau maine. Bogdan, astept adresa ta pe pm si ti-o voi vinde la pretul cerut de Adrian + 5 ron transportul.
« Ultima Modificare: Iunie 13, 2016, 03:27:24 p.m. de HAKU »

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14926
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #8 : Iunie 13, 2016, 08:45:42 p.m. »
O gasesti si pe www.modelissimo.de

Offline Jupuitul

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Useri neseriosi
« Răspuns #9 : Iunie 14, 2016, 12:16:09 a.m. »
Foarte mult zgomot, pentru nimic. Bogdan, pe topicul lui Adi nu ai respectat regulile jocului, desi la alte achizitii ale tale ai postat/rezervat pe topic. Nu stiu ce nu ti-a convenit, ca nu e din Bucuresti si nu-ti convine sa platesti in avans, ca nu ai mai gasit altceva ca sa le grupezi in lot si sa ceri o reducere, ca n-ai vrut sa stie alti vanzatori ca vrei sa cumperi si din alta parte sau pur si simplu asa vrei tu. Apoi vad ca te-ai antrenat intr-o conversatie pe privat, cu o saptamana data ca termen. Printscreen-ul dar si replicile tale din conversatie nu conving ca esti hotarat sa iei macheta respectiva. Intre timp (nu stiu cat de rapid dupa tine, printscreen-ul e la o rezolutie slaba si nu-mi stric eu ochii) altcineva rezerva si cumpara corect pe topic macheta solicitata de tine.
Urmeaza lamentarile tale aici, cand de fapt tot ce meritai erau poate o notificare si niste scuze din partea lui Adrian. N-a facut-o, omul o fi ocupat, vrea sa vanda 1500 de machete, oua Kinder, etc dar nu merita sa-l expui la coltul rusinii cum ai facut-o tu, mai ales ca te descalifici si tu ulterior prin alte afirmatii, ca de fapt nu-i mare problema ca ai pierdut macheta, e si pe alte site-uri, nu vrei sa ti-o trimita Haku ( mare gest! Eu nu as fi facut-o, recunosc, in nici un caz nu pentru un nou venit activ numai pe bursa si mai nou pe topicul de feedback ). Nu mai zic de postarea mesajelor personale pe forum...
Ca o incheiere, cumpar de vreo 5 ani de la Adrian si nu am avut ceva sa-i reprosez, cata vreme am respectat regulile a fost mai mult decat cinstit cu mine. Tu nu ai facut-o, dar te plangi aici de mama focului.
Pe mine nu ma intereseaza prea tare asa multe detalii si nici nu consider relevant episodul asupra corectitudinii lui Adrian. Poate ar fi fost oportun si un punct de vedere al echipei de moderare, fiind totusi vorba de reputatia unui vechi membru al forumului (care-si vinde colectia - dintr-o data parca gestul lui nu-mi mai pare asa de neinteles).
« Ultima Modificare: Iunie 14, 2016, 01:17:08 a.m. de Jupuitul »