Autor Subiect: IPR  (Citit de 1388 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline IPR

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 553
IPR
« : Iunie 13, 2013, 10:20:38 a.m. »
    Salutare tuturor,

    Ma numesc Cristian. Multi ma stiti de pe miniauto, altii ma stiu chiar personal. Lucrez in domeniu si sunt innebunit de industria auto. Legat de machete, colectionez de prin anul I de facultate, adica de vreo 6 ani in limita bugetului. Colectionez doar 1:43 de strada, in special Lancia, Opel ( si propietar, plus inca vreo 2 in familie) , VW si ceva Alfa Romeo  dar si altele. Imi plac foarte mult si est-europenele , mai ales cele rusesti. Colectionez in general masini care reprezinta ceva pentru mine, si nu pentru altii. Cred ca asta e scopul unui colectionar , ca macheta sau masina reala sa reprezinte ceva pentru el in primul rand , si nu ceea ce spun ceilalti sau pentru impresionarea celor din jur.
   as dori ca bugetul meu sa permita si achizitii de camioane, insa poate pe viitor. Exceptia o constiutuie o colectie de tancuri rusesti de 1:72 de la Eaglemoss pe care mi le cumpara un amic din Chisinau, poate o sa ma apuc si de germane cand banii o sa imi permita.

Bine v-am gasit.



Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: IPR
« Răspuns #1 : Iunie 13, 2013, 10:36:24 a.m. »
Bine ai venit , ne bucuram sa te avem prezent aici si  speram sa ramai alaturi de noi in viitor.Virusul asta cu masinile e grav si partea cea mai ciudata e ca este si transmisibil in unele cazuri asa ca ai grija..... :)

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: IPR
« Răspuns #2 : Iunie 13, 2013, 11:13:56 a.m. »
        Ma numesc Cristian. Colectionez in general masini care reprezinta ceva pentru mine, si nu pentru altii. Cred ca asta e scopul unui colectionar , ca macheta sau masina reala sa reprezinte ceva pentru el in primul rand , si nu ceea ce spun ceilalti sau pentru impresionarea celor din jur.
   

Cu acestea zise mai sus, ai incapsulat perfect filozofia acestui nou forum, precum si cum ar trebui sa fie gandita o colectie, bravo! ;)

Bine ai venit printre noi.
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: IPR
« Răspuns #3 : Iunie 13, 2013, 02:10:50 p.m. »
Salut !!! Parca te cunosc de undeva?  :P Bine ai venit si spor!!!!

Offline IPR

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 553
Re: IPR
« Răspuns #4 : Iunie 13, 2013, 02:12:51 p.m. »
Salut !!! Parca te cunosc de undeva?  :P Bine ai venit si spor!!!!

   Ma stii de vis-a-vis  :P.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14930
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: IPR
« Răspuns #5 : Iunie 13, 2013, 04:15:18 p.m. »
BINE AI VENIT! Sper sa te simti bine aici si sa te desfasori in voie. :)

Stefan

  • Vizitator
Re: IPR
« Răspuns #6 : August 25, 2013, 12:09:07 a.m. »
Bine ai venit, IPR.