Autor Subiect: Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ  (Citit de 1724 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ
« : Iunie 10, 2013, 10:43:33 p.m. »
Salut

Numele meu este Sorin.  “Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ”  - Si eu sunt Loganist sau cum incepe o pasiune. Nu a fost un singur click au fost ceva mai multe si cam asa … A aparut DeAgostini “Masini de legenda” evident cu DACIA 1300 si am cumparat-o. Am cumparat apoi revista dupa revista fara o tinta anume. Intr-o zi mi-au aparut in minte versurile unui celebru folkist rus “Ia toje baladist” si din una in alta s-a fixat in creier ca sunt Loganist. Real ! in viata de zi cu zi am avut Dacia Logan doua un 1,4 albastru si un 1,6 16v gri. Dupa ce am vazut primul numar DeAgostini mi-am adus brusc aminte ca am o machete de Dacia Logan undeva in biblioteca. Am primit-o chiar la lansarea Logan in 2005 la Palatul Parlamentului. Am inceput sa o studiez … ELIGOR scala 1:43 rosu toreador … aha bun. Fuga apoi la DeAgostini … aha si astea 1:43 eh deci avem o prima decizie vom colectiona DACIA la scara 1:43. Doamneeee daca stiam ce greseala fac!!
Si de aici hai pe un forum hai pe altul si ce sa vezi.... ooops ie te te cate Dacii au aparut dealungul timpului. Apoi ce greu se gasesc in tzara . Da ce nu e deandoaselea in tara asta. Asta e pana la urma sunt Roman , nationalist, cu drag de marca Dacia, asa ca la treaba.
Acum am 16 Dacia – Logan, Duster, Sandero precum  si toate Daciile de la DeAgostini aduse in Romania. Evident si ARO si Olcit Mergem inainte.
Evident in peregrinarile mele pe la noi si pe alte meleaguri nu am putut a ma abtine sa nu vad si sa nu cumpar si alte machete 1:43 dar am respectat o regula. Trebuia sa fi condus acea masina. (exceptie cele raliu) Noroc ca pana la varsta asta am condus ceva tipuri de masini si am calat ceva motoare.   
Cam asta e.



Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14930
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ
« Răspuns #1 : Iunie 10, 2013, 10:47:02 p.m. »
BINE AI VENIT, Sorin! Ma bucur sa te vad si aici.

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ
« Răspuns #2 : Iunie 11, 2013, 08:55:05 a.m. »
Ma bucur sa te cunosc mai bine  si ma bucur ca esti colectionar de Dacia si ca esti nationalist.  Iti doresc spor la colectionat si prezentat si sper sa te simti bine aici impreuna cu noi toti .!! Bafta si baga mare ca sa zic asa :)

Offline Bisshoqp

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
  • Urăsc oamenii care urăsc oameni.
    • Bisshoqp Exqpo
Re: Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ
« Răspuns #3 : Iunie 11, 2013, 09:45:11 p.m. »
   Bine v-am găsit şi aici!
   Spor la adunat dăciuţe, asta dacă mai e nevoie pentru că am văzut că aveţi destul de mult! ;)
Colecţia mea - Bisshoqp Exqpo

„Un colecţionar respectă alt colecţionar, indiferent de numărul sau de calitatea machetelor.”

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ
« Răspuns #4 : Iunie 11, 2013, 11:53:37 p.m. »
   Bine v-am găsit şi aici!
   Spor la adunat dăciuţe, asta dacă mai e nevoie pentru că am văzut că aveţi destul de mult! ;)
Salut . Multumesc de urari . Sunt la numarul 17. Mai vin ! Totusi pana la 70 parca ... e drum lung.

Offline Bisshoqp

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
  • Urăsc oamenii care urăsc oameni.
    • Bisshoqp Exqpo
Re: Я ТОЖЄ ЛОГАНИCТ
« Răspuns #5 : Iunie 12, 2013, 07:20:59 p.m. »
   Să vină cât mai multe!
   Aveţi dreptate, e un drum extrem de lung şi încurcat dar îl parcurgem cu plăcere.Cât despre numărul total...e greu de stabilit un astfel de număr, ţine mai mult de ce criterii îşi stabileşte fiecare. Pe lista mea (care este într-o continuă modificare) am 53 de modele din care am adunat 31 plus câteva care sunt pe drum.
Colecţia mea - Bisshoqp Exqpo

„Un colecţionar respectă alt colecţionar, indiferent de numărul sau de calitatea machetelor.”