Autor Subiect: Alfa Romeo GTV Spider - Welly - 1/24 - Reconditionat  (Citit de 1466 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Alfa Romeo GTV Spider - Welly - 1/24 - Reconditionat
« : Septembrie 28, 2014, 12:57:46 a.m. »
Salutare dragi colegi!

Recent mi-a intrat in colectie un Alfa Romeo GTV Spider, model '95. Este o macheta destul de rara, eu unu nu am mai vazut-o pe aici. Macheta este produsa de Welly la scara 1/24.

Cand am luat macheta nu avea defecte majore, o sa enumer aici: parbriz fisurat, vopsea matuita si zgariata pe alocuri si foarte imbaxita.

Poze explicative...



Am demontat macheta si am spalat-o, apoi am polishat-o, rezultatul fiind excelent, un luciu frumos.
Am rezolvat problema vopselei si in locurile unde aceasta era luata. Am montat inapoi acoperisul.



A venit randul interiorului. L-am spalat si apoi am icnercat sa detaliez un pic bordul asemena modelului real.



Fiind o macheta cat e cat simpla am montat-o inapoi si sincer va zic sunt foarte multumit de rezultat.
De mentionat este ca unul din axele rotilor era foarte eformat si l-am indreptat un pic si estetic este excelent acum.
Enjoy!









nick

  • Vizitator
Re: Alfa Romeo GTV Spider - Welly - 1/24 - Reconditionat
« Răspuns #1 : Octombrie 23, 2014, 03:41:38 p.m. »
Misto, imi place!
Pacat ca nu exista vreo solutie care sa lipeasca invizibil crapaturile la geamurile de machete...

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Alfa Romeo GTV Spider - Welly - 1/24 - Reconditionat
« Răspuns #2 : Noiembrie 03, 2014, 12:29:47 a.m. »
Misto, imi place!
Pacat ca nu exista vreo solutie care sa lipeasca invizibil crapaturile la geamurile de machete...
Da, Merci! A cumpara asa solutie daca ar exista!