Autor Subiect: Întâlnire MINIAUTO 10 ani  (Citit de 677 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ionut

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 122
Întâlnire MINIAUTO 10 ani
« : Iulie 23, 2018, 10:01:23 p.m. »
Se fac în august 10 ani de când s-au pus bazele primei comunități a pasionaților de machete. S-au întâmplat multe de atunci, și bune și rele, dar toate chestiile rele aparțin trecutului și, sper eu, sunt date uitării. Și pentru că cel puțin o parte din membrii de aici sunt actuali sau foști membri Miniauto și pentru că, până la urmă, ce contează cel mai mult este pasiunea comună pe care o împărtășim, vă anunț că o să avem o întâlnire aniversară pe 4 august. Detalii aici:

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=40946.msg398567#msg398567

Oricine vine cu gânduri bune binevenit. Eu, personal, mi-aș dori să mă reîntâlnesc cu cei cu care m-am cunoscut aici sau dincolo, ar fi tare fain să rememorăm diverse amintiri. Nu mai spun că și cei cu care nu ne știm sunt bineveniți, ar fi un bun prilej să ne cunoaștem. Dacă vă place ideea și ați vrea să participați, dați de veste. Mulțumesc.



Offline ionut

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 122
Re: Întâlnire MINIAUTO 10 ani
« Răspuns #1 : August 03, 2018, 04:25:57 p.m. »
Update: întâlnirea este la Hanul Berarilor - Casa Soare la ora 16:00.

Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323
Re: Întâlnire MINIAUTO 10 ani
« Răspuns #2 : August 04, 2018, 12:39:32 p.m. »
Multumim de invitatie Ionut.

Offline ionut

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 122
Re: Întâlnire MINIAUTO 10 ani
« Răspuns #3 : August 05, 2018, 01:44:10 p.m. »
Cu multă plăcere, doar că din partea asta n-a fost nimeni.

Decât o comunitate firavă, mai bine o izolare sănătoasă. Era mai mult sau mai puțin previzibil că toate facțiunile care s-au delimitat de comunitatea inițială se vor lovi de un eșec lamentabil, dovadă că mai toate forumurile scindate s-au cam închis acum. Nu constat neapărat cu satisfacție treaba asta, dar e un fapt concret. Nu suntem chiar așa de mulți încât să ne separăm pe forumuri de discuție specializate pe machete de Dacie sau pe roata stânga față de la Dacie. Mai ales că Daciile astea vin și trec, iar entuziaștii care mai ieri erau dispuși de sacrificiul suprem pentru marca noastră națională, astăzi s-au risipit care încotro, lăsând de izbeliște idealurile pentru care au luptat.

Puteți vizualiza aici pozele de la întâlnire:

http://miniauto.ro/forum/index.php?topic=40946.msg398782#msg398782