Autor Subiect: Intalnire AutosWorld Forum  (Citit de 7902 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Intalnire AutosWorld Forum
« : Septembrie 14, 2013, 09:59:34 p.m. »
Cu acordul lui Schumy , am decis sa deschid acest topic !

M-am tot gandit zilele astea la o intalnire a colectionariilor din Bucuresti si nu numai  prezenti pe
forumul AutosWorld .
Eu unul cred ca ar fi benefic si constructiv sa organizam o intalnire
deoarece am reusi sa ne cunoastem si sa impartasim noi idei si viziuni asupra acestui minunat hobby .
Daca decideti ca este o idee buna , putem stabili mai multe detalii ;)

Timmy Radu.
« Ultima Modificare: Septembrie 14, 2013, 11:09:48 p.m. de Timmy Radu »



Offline GOLF_GOLF

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3258
Re: Intalnire AutosWorld Forum Bucuresti 2013
« Răspuns #1 : Septembrie 14, 2013, 10:47:49 p.m. »
Buna initiativa! Eu sustin propunerea, insa nu sunt din Bucuresti. As incerca sa ajung daca s-ar concretiza o intalnire pentru a ne cunoaste personal.
Bravo Timmy!
Colectia mea de machete 1:43:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=2816.0
Colectia mea de autobuze/camioane 1:72:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=3643.0

Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Re: Intalnire AutosWorld Forum Bucuresti 2013
« Răspuns #2 : Septembrie 14, 2013, 11:09:22 p.m. »
Personal cred ca trebuie organizat de cineva care se pricepe si mai trebuie
asteptat ca sa ne adunam mai multi disponibili de peste tot ca sa fie ceva frumos si de zile mari.
Momentan eu am propus o idee , dar trebuie rabdare si timp !
 

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Intalnire AutosWorld Forum
« Răspuns #3 : Septembrie 15, 2013, 08:56:03 p.m. »
Timi putem sa facem interviul ala si fara sa organizam o intalnire oficiala :)))). Intalnirile pe care noi o sa le organizam o sa fie sub o alta forma , nu ca cele care s-au organizat pana acum, gen: "informale", " intalniri sub clar de luna " sau mai stiu eu ce. Ma gandesc sa facem o intalnire anuala, sau cel mult de 2 ori pe an pentru inceput.Hai sa recunoastem , suntem inca putini(dar buni) si imprastiati prin toata tara, cand o s-o organizam o sa fie ceva frumos . Putem sa discutam despre treaba asta si fiecare poate sa-si spuna parerea si sa cautam sa cadem toti deacord cum s-o organizam , cand , unde , etc. Topicul este bine ca l-ai deschis si cred ca putem pentru inceput sa facem niste mini intalniri atunci cand sunt prin zona colegi din alte orase care vor sa ne cunoasca.
« Ultima Modificare: Septembrie 15, 2013, 09:40:42 p.m. de Schumy »

Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Re: Intalnire AutosWorld Forum
« Răspuns #4 : Septembrie 15, 2013, 09:56:09 p.m. »
Foarte bine punctat , Schumy !
Sunt total de acord cu tine.

Timmy.

Stefan

  • Vizitator
Re: Intalnire AutosWorld Forum
« Răspuns #5 : Septembrie 16, 2013, 11:27:57 a.m. »
O idee excelenta, Timmy Radu !!!

Mini-intalnirile au fost intotdeauna benefice.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14926
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Intalnire AutosWorld Forum
« Răspuns #6 : Septembrie 17, 2013, 11:51:47 a.m. »
Timi putem sa facem interviul ala si fara sa organizam o intalnire oficiala :)))). Intalnirile pe care noi o sa le organizam o sa fie sub o alta forma , nu ca cele care s-au organizat pana acum, gen: "informale", " intalniri sub clar de luna " sau mai stiu eu ce. Ma gandesc sa facem o intalnire anuala, sau cel mult de 2 ori pe an pentru inceput.Hai sa recunoastem , suntem inca putini(dar buni) si imprastiati prin toata tara, cand o s-o organizam o sa fie ceva frumos.
Dupa cum am vorbit atunci cand ne-am antalnit aman2, sunt de acord, dar m-as bucura daca ai tine cont si de dorintele mele (pe care le-am discutat feis tu feis.) ;)

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14926
  • OLECO ESTE UNIC !
Intalnire Adrian & OLECO
« Răspuns #7 : Martie 08, 2014, 07:32:10 p.m. »
Azi, de 8 marie, ZIUA FEMEII, m-am intalnit cu Adrian! :D
Ne-am intalnit in oras, ne-am plimbat prin AfiCotroceni, am facut cumparaturi si pe urma l-am invitat acasa. ;D

Dupa ce i-am aratat o parte din machete, am trecut la urmatorul punct de pe ordinea de zi a vizitei. M-a invatat sa vopsesc cu aerograful si pe aceasta cale, ii mutumesc din suflet. Nu este greu, dar n-am avut curaj sa incerc singur.
Am invatat lucruri noi si mi-a impartasit o parte din experienta sa in ale vopsitului de machete... si a balconului! :D

Sa trecem la fotografii:

Inceputul... ;)



Adrian, incercand sa observe toate detaliile...





Dupa aceea ne-am pozat...

intai el...
:D







... pe urma eu... :D


 
Mi se vede burtica, da? :D



In final, ne-am strans mana!



A fost o intalnire reusita, ne-am distrat, am discutat verzi si uscate, iar timpul parca se scurgea prea repede. Adrian este un tip vesel, vorbaret si un colectionar adevarat. Ma bucur ca am avut ocazia sa-l cunosc si sa invat unele lucruri pe care nu le stiam!

Multumesc Adrian!
« Ultima Modificare: Martie 21, 2014, 10:10:11 p.m. de OLECO »

Offline Adrian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1031
  • PUNCT
Re: Intalnire AutosWorld Forum
« Răspuns #8 : Martie 08, 2014, 07:56:51 p.m. »
Multumesc pentru primire OLECO.
Daca tot a fost ziua femeii...barbatii ce era sa faca, se uita si ei dupa...machete  ;D
Am incercat sa iti prezint atat cat ma pricep si eu si cat am invatat in putina experienta pe care o am, sper sa merga bine pe viitor cu vopsitul la aerograf.
Oricum sigur vei vopsii ceva bine pana la urma, machetele...sau balconul  :D

Cat despre machetele prezentate...uau. Sertare...si sertare si alte sertaree cu machete si cutii peste cutii cu alte machete bineinteles, una mai frumoasa decat cealalta. O minunatie, pentru un incepator ca mine o adevarata comoara. Am avut ce sa vad!

Iar de proiectele autobuzelor si tramvaielor nu mai vorbesc, nu am crezut ca arata asa bine pana nu am apucat sa tin in mana acele machete de autobuz. Chiar sunt ceva deosebit si sper ca toate sa iasa asa cum iti doresti!!

Pun si eu cateva poze cu o macheta de autobuz parasit pe care am pozat-o. O macheta "distrusa" pana la cel mai mic detaliu :)





Poze nu noi eu nu am apucat sa mai fac, dar a avut grija Oleco sa ne pozeze din toate unghiurile, doar machetele sa fie pozate? Noi nu?
« Ultima Modificare: Martie 08, 2014, 08:04:33 p.m. de Adrian »

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14926
  • OLECO ESTE UNIC !
Intalnire AutosWorld Forum
« Răspuns #9 : Martie 21, 2014, 10:05:19 p.m. »
Cautand prin calculator niste poze mai vechi, am dat de acestea:

Sunt datate 20-09-2010 - Brasov, cand am avut placerea sa-i cunosc pe Iulian (Piniuli) si George (Geo73). :)

Eu, Iulian si colectia sa.



Je si unul din pisoii rasfatati...  :)



Dupa aceea am plecat la plimbare prin Brasov...





Intr-un final, am ajuns acasa la George....

Ne-am pozat...






... si bineinteles am admirat si comentat colectia personala a lui George (mai ales camioanele)!!

Au fost momente frumoase si mi-ar face placere sa ne mai vedem si altadata! :)
« Ultima Modificare: Mai 17, 2014, 06:02:33 p.m. de OLECO »