Autor Subiect: Colectia Miria 1:18  (Citit de 38881 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline NoMad

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 860
  • colectiile fac viata frumoasa :)
    • NoMadCars
Re: Colectia Miria 1:18
« Răspuns #340 : Noiembrie 03, 2014, 02:04:36 p.m. »
"Faptul ca nu sunt comentarii cred ca se datoreaza faptului ca unele machete pur si simplu sunt atat de bine reproduse si au atat de multe detalii incat orice cuvant e in plus, iar sa tot postezi superlative poate parea uneori stupid....de asemenea numarul colectionarilor romani de machete premium e relativ redus datorita preturilor extrem de piperate".

Colegul are perfecta dreptate, nimic de adăugat. Şi eu mă număr printre fanii colecţiei dv. chiar dacă nu comentez la fiecare postare (a propos, F40 mi-a mers la inima). Si cu blogul e exact la fel, ca si eu am blog.  :)
o experienţă vizuală plăcută pe http://nomadcars.wordpress.com/

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: Colectia Miria 1:18
« Răspuns #341 : Noiembrie 03, 2014, 02:47:06 p.m. »
Eu personal nu ratez nici o noua aparitie de machete de pe topicul tau...insa nu comentez...si sincer nici timp nu am sa intru pe blog - pt a avea acces la mai multe poze, informatii etc...ma multumesc cu cea pusa aici si-mi imaginez detaliile - si producatorul :)

PS: Daca doresti te pot ajuta gratis cu informatii si idei despre optimizarea blogului si cum sa devina mai vizil si accesat :)...imi dai PM si discutam.

Ca idee blogul meu: autosworld.eu - are cam 3000-5000 de vizualizari zilnic (fara a lua in calcul forumul) de la 1500-2000 de unici...deci..iti pot "vinde cateva ponturi" de SEO :)

PS: o prima idee  care o zic public - pt toti cei care au blog personal etc.... este de a publica cat mai multe link-uri externe catre articolele de pe blog - in special pe forumuri sau alte bloguri de specialitate (in cazul tau la o prezentare ideal este sa copiezi descrierea + 1-2-3 poze si sa le pui pe forumuri + un link direct catre blog cu mentiunea "mai multe poze...etc")

- daca adaugi doar o poza si atat- interesul este mic
- daca adaugi doar o poza - si nu spui marca - scara - producator  - interesult este foarte scazut
- daca adaugi titlu + poze + descriere - atunci interesul este mare deoarece oferi multe informatii si faci cititorul curios
- iar la cele de sus daca adaugi si un link catre blog atunci ai sanse ca blogul sa devina mai vizitat.

Aceste "plantari de link-uri" e recomandat sa fie facute pe cat mai multe forumuri/bloguri - chiar daca iti pare ca informatia se repeta ea iti va ajuta mai tarziu blogul sa aiba vizibilitate.

"vizibil in online" e ceva diferit de vizibil in viata reala. Pentru a fi vizibil online, citit, etc...mai intai trebuie sa fi vizibil pentru motoarele de cautare, PR samd...iar asta se realizeaza prin pasi mici.

PSS: un alt bonus pt blog este sa-ti treci in semnatura link-ul catre blog :)

OBS: Colectionarii de machete 1:18 sunt putini, iar colectionarii de machete premium 1:18 sunt extrem de putini in Romania - deci e normal ca tu cu aceasta colectie fiind din alta liga - sa nu aduni comentarii foarte multe sau decat cateva exclamatii - din partea colectionarilor de 1:43

Si in incheiere: Fabuloasa colectie ai pe acolo cu numeroase bijuterii.

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: Colectia Miria 1:18
« Răspuns #342 : Noiembrie 03, 2014, 05:57:14 p.m. »
Law-le, mai bine pune-l pe Miria in legatura cu colegul nostru Twins, sa-i explice cum se face o postare din aia crancena, atunci sa vezi trafic la Miria pe topic! :D
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline Miria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 238
Re: Colectia Miria 1:18
« Răspuns #343 : Noiembrie 03, 2014, 08:33:53 p.m. »
Si eu pot sa fac ca Twins, o capodopera in ale prezentarii, dar nu am timp, eu stau toata ziua si pun proteze la genunchi, la sold.Dau la ciocan si la dalta si cand ajung acasa sunt mort de oboseala si nu am rabdare sa fac poze la fiecare detaliu in parte.Sunt multumit ca le observ eu si le mai arat la putinii ce mi-au vizitat colectia.
Law in mare parte fac cum mi-ai spus tu, cu linkul si cu pozele.Cei drept nu am nicio renumerare daca imi vin mai multi vizitatori pe site, nu am reclame, nu imi ies bani pentru a imi putea satisface alte dorinte in ale diecastului.Nu ma pot compara cu tine, tu avand si magazin plus si un forum ce are o groaza de useri.Dar oricum iti multumesc frumos pentru sfaturi esti un dragut!

Offline Miria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 238
Re: Colectia Miria 1:18
« Răspuns #344 : Noiembrie 08, 2014, 01:45:04 p.m. »
Se poate inchide multumesc frumos pentru gazduire !

Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323
Re: Colectia Miria 1:18
« Răspuns #345 : Noiembrie 08, 2014, 02:55:38 p.m. »
Topic closed.