Autor Subiect: Colectia mea 1:43 - Piniuli  (Citit de 25216 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #10 : Octombrie 06, 2013, 10:57:36 a.m. »
continuare...









Offline Costa78

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 769
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #11 : Octombrie 06, 2013, 11:18:13 a.m. »
Ce naiba poti sa mai zici?... E mortal !
L-am trecut in capul "wish-list"  ;)
Da-mi si mie te rog ceva detalii - de unde l-ai luat si cam cat a costat.
Cainele moare de drum lung, iar prostul,... de grija altuia

Offline Piniuli

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 558
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #12 : Octombrie 06, 2013, 11:24:03 a.m. »
Le-am luat cu ajutorul unor pile si relatii din Rusia. Ba mi-au fost chiar promise la un pret foarte bun, sub pretul pietei, dar asta n-a fost sa fie, si m-am trezit cu ele (6 autobuze din pagina precedenta) la pret aproape full. Evident, Ikarusul asta, cel mai scump, 4900 ruble. Pe transport am mai dat inca vreo 25 euro pt toate 6.

Cei de pe site-ul asta www.scaleauto.ru sunt amabili si trimit in Ro, dar e mai greu de inteles cu ei... Daca stie careva rusa, se poate descurca. Preturile sunt cele de pe site.

Ah, pt comanda din Rusia s-ar putea sa mai platiti si vama vreo 25% daca aveti "noroc". Depinde de cine dai la posta

Apropo de wishlist, si la mine era in capul listei. Si acu il sterg
« Ultima Modificare: Octombrie 06, 2013, 11:26:41 a.m. de Piniuli »

Offline GOLF_GOLF

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3258
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #13 : Octombrie 06, 2013, 11:31:23 a.m. »
Foarte tare macheta, cu detalii bine realizate, asa cum ii stim pe cei de la ClassicBus. Poze superbe si o prezentare pe masura! Simt ca va fi un topic care trebuie urmarit zilnic de mai multe ori! Felicitari!   :D
Colectia mea de machete 1:43:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=2816.0
Colectia mea de autobuze/camioane 1:72:
http://autosworld.ro/forum/index.php?topic=3643.0

Offline Costa78

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 769
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #14 : Octombrie 06, 2013, 11:32:56 a.m. »
Le-am luat cu ajutorul unor pile si relatii din Rusia. Ba mi-au fost chiar promise la un pret foarte bun, sub pretul pietei, dar asta n-a fost sa fie, si m-am trezit cu ele (6 autobuze din pagina precedenta) la pret aproape full. Evident, Ikarusul asta, cel mai scump, 4900 ruble. Pe transport am mai dat inca vreo 25 euro pt toate 6.

Cei de pe site-ul asta www.scaleauto.ru sunt amabili si trimit in Ro, dar e mai greu de inteles cu ei... Daca stie careva rusa, se poate descurca. Preturile sunt cele de pe site.

Ah, pt comanda din Rusia s-ar putea sa mai platiti si vama vreo 25% daca aveti "noroc". Depinde de cine dai la posta

Apropo de wishlist, si la mine era in capul listei. Si acu il sterg

Multumesc!
S-ar putea sa am noroc. Am un coleg de servici detasat in Rusia, si cred ca o sa apelez la el.
Cainele moare de drum lung, iar prostul,... de grija altuia

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #15 : Octombrie 06, 2013, 12:12:59 p.m. »
Super tare Ikarusul , tin minte ca si in Bucuresti circulau Ikarusuri galbene daca nu ma insel si aveau un miros specific si diferit fata de autobuzele Roman care circulasera inaintea lor. M-am pierdut cu gandul in vremurile de demult cand circulam fara bilet :))))  Superbe Iulian  , ai grija de ele ca merita efortul financiar....

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14922
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #16 : Octombrie 06, 2013, 12:14:28 p.m. »
Cele de care spui, erau 260, nu 280.

Offline NoMad

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 860
  • colectiile fac viata frumoasa :)
    • NoMadCars
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #17 : Octombrie 06, 2013, 12:43:26 p.m. »
Stiam site-ul şi mă gândeam cine ar fi norocoşii de România care să şi aibă aşa ceva. Felicitări, Piniuli, nu sunt fan al acestui gen de colecţii, dar chiar merită efortul, sunt impresionante. Îţi urez să te bucure de acum în fiecare zi, la fel ca în prima!
o experienţă vizuală plăcută pe http://nomadcars.wordpress.com/

Offline cosminos3000

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 487
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #18 : Octombrie 06, 2013, 01:35:17 p.m. »
Le-am luat cu ajutorul unor pile si relatii din Rusia. Ba mi-au fost chiar promise la un pret foarte bun, sub pretul pietei, dar asta n-a fost sa fie, si m-am trezit cu ele (6 autobuze din pagina precedenta) la pret aproape full. Evident, Ikarusul asta, cel mai scump, 4900 ruble. Pe transport am mai dat inca vreo 25 euro pt toate 6.

Cei de pe site-ul asta www.scaleauto.ru sunt amabili si trimit in Ro, dar e mai greu de inteles cu ei... Daca stie careva rusa, se poate descurca. Preturile sunt cele de pe site.

Ah, pt comanda din Rusia s-ar putea sa mai platiti si vama vreo 25% daca aveti "noroc". Depinde de cine dai la posta

Apropo de wishlist, si la mine era in capul listei. Si acu il sterg


Salut felicitari pentru achizitie

Te rog imi dai pe privat cateva detali desptre situl respectiv, transport/pret, timp de livrare, Metoda de plata. Multumesc

Offline Geo73

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 546
Re: Colectia mea 1:43 - Piniuli
« Răspuns #19 : Octombrie 06, 2013, 03:15:51 p.m. »
Superbe toate dar mai ales 280-ul care era autobuzul meu preferat cand eram copil. Astept sa le vad LIVE. Felicitari !!!!