Autor Subiect: Garajul Prognosis- autonebunii fără pretenţii  (Citit de 153855 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14922
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #10 : Iunie 10, 2013, 09:48:50 a.m. »
Stiu lucrarile lui Nic. Le-am urmarit p forumurile unde le expune. Ar fi bine sa vina si aici.

Offline Prognosis

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 871
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #11 : Iunie 12, 2013, 10:32:46 a.m. »
GAZ A – proiect pentru export

Inca un GAZ A, este gata pentru livrare la Iasi. Masina de epoca a fost restaurata in Atelierele PanArin pentru a participa la expozitie speciala in garajul unui tovaras de la Iasi. Masina a fost dotata cu inoxuri mai peste tot, barca a fost vopsita cu rosu stralucitor, farurile si podele au capatat nichel. Prelata a fost dotata cu bare din inox. Combinatia Rosu/Negru a creat o frumusete pentru privit. Rotile nichelate dau un aer de grandoare masinii de epoca. Aceasta este a III-a masina GAZ prelucrata la Slobozia Mica!



Mai multe poze http://arin.panait.net/gaz-a-proiect-pentru-export/

Offline Prognosis

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 871
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #12 : Iunie 12, 2013, 05:34:27 p.m. »
Skoda 706 RTO la Slobozia Mica

12 JUNE 2013
Un autobuz de neuitat pentru cei care au copilarit in anii ‘60-’70 este vestita Skoda RTO. Am calatorit destul de des cu acest autocar, un exemplar fiind in dotarea tehnica a Casei Pionierilor si Soimilor Patriei din Constanta, masina cu care eram dusi la diverse concursuri sau in expeditiile organizate pe vremuri. Macheta, din colectia Atlas, se prezinta impecabila. Foarte curat lucrata, foarte ingrijita si cu multe detalii. Interiorul in culori, oglinzile detaliate, inscrisurile clare si curate. Chedere geamuri impecabile, roti superbe. Placa suport are gravat pavajul din piatra. Sigur voi vopsi suportul cu gri sa imite mai bine piatra de pavaj.



Mai multe poze http://arin.panait.net/skoda-706-rto-la-slobozia-mica/

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #13 : Iunie 12, 2013, 09:13:50 p.m. »
Asta nu este skoda carosa cumva?

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14922
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #14 : Iunie 12, 2013, 11:36:30 p.m. »
Ce scara este? Imi pare a fi mai mica de 1/43...
« Ultima Modificare: Iunie 13, 2013, 06:31:29 p.m. de OLECO »

Offline Geo73

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 546
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #15 : Iunie 13, 2013, 04:53:51 p.m. »
Asta nu este skoda carosa cumva?
Asta e Skoda Karosa.

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #16 : Iunie 16, 2013, 11:42:48 a.m. »
arata superb GAZ-ul A! Imi place ca acum are detalii, fata de cum a iesit la revista.

Offline Prognosis

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 871
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #17 : Iunie 18, 2013, 02:11:02 p.m. »
Camioneta lui Alex

Camaradul Alex din Slobozia, tocmai si-a extins afacerea si pe domeniul transporturilor publice. Ca sa faca fata cerintelor de transport, el a comandat Atelierelor PanArin un mijloc de cărat marfa ieftin si eficient, bazat pe tehnologie clasica, el fiind un mare admirator de vehicule românești. Pentru satisfacerea clientului, bun amic, Atelierele PanArin au transformat un TV DeAgo in ceea ce si-a dorit Alex. Tehnologia de fabricatie a fost descrisa amanuntit in alte postari ale blogului nostru si nu vom reveni asupra ei. Mentionam ca bena  a fost lucrata manual din ABS de 1mm grosime, sasiul intarit cu forex de 2,8 mm grosime. Rezervorul de carburant si cutia acumulatorilor sunt confectionate din forex de 6 si resp. 8 mm grosime.

Dupa inscriptionare, masina a plecat in teste la magazinul din Slobozia mica... http://arin.panait.net/camioneta-lui-alex/


Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #18 : Iunie 18, 2013, 02:23:00 p.m. »
E reusit si dragut foc tv-ul . Felicitari pentru rezervoare ,bena si culoare!!! :)

Offline Prognosis

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 871
Re: Garajul Slobozia Mica
« Răspuns #19 : Iunie 18, 2013, 02:49:08 p.m. »
Cu Dacia decapotabila la Amara la bai

Am un prieten foarte stresat cu munca. I-am recomandat ceva timp in urma sa isi ia o vacanta si sa plece la mare sau la bai la Amara cu niste gagicute, sa se relaxeze. Omul nu are insa o masina pentru asa ceva. El cu dubele, cu Aro-urile, cu mini-urile si cu “Lazile”. Fiind un fin colectionar de masini clasice romanesti, Atelierele PanArin au pregatit special pentru amicul Peter, o masina surprizaaaa.... http://arin.panait.net/cu-dacia-decapotabila-la-amara-la-bai/