Autor Subiect: Machetele Mele - Reme_WRX  (Citit de 38286 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Machetele Mele - Reme_WRX
« : Iunie 16, 2013, 06:45:57 p.m. »
Salutare la toata lumea!
Aici se vor executa prezentari cu machetele mele la scara 1:24.
Sper sa va atrag atentia cu ceea ce am.

Spor la vizionat!

« Ultima Modificare: Iunie 09, 2014, 11:25:13 p.m. de Reme_WRX »



Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #1 : Iunie 16, 2013, 07:04:22 p.m. »
Subaru Impreza WRX STi Prodrive


producator: Subaru
producator macheta: Hongwell
scara: 1/24


Subaru Impreza este un automobil din clasa compacta fabricat inca din 1992. Impreza este oarecum urmasul urmasul modelului Leone. In ziua de azi s-a ajuns la cea de-a 4-a generatie. Avem de-a face cu cea de-a 2-a generatie, cea mai de succes de pana acum. Aceasta s-a fabricat incepand cu anul 2000 si a suferit mai multe modificari finute (facelift-uri) atat la partea frontala cat si cea din spate. Automobilul este echipat cu motor boxer de 2.0 si 2.5 litri supraalimentat care dezvolta peste 200CP si  tractiune integrala, pe toate cele 4 roti ale autovehiculului. Iata o poza cu automobilul original :


A 2-a generatie de Subaru Impreza s-a fabricat incepand cu anul 2000 si pana in anul 2007, atat in caroserie Sedan cat si in caroserie Wagon.
detalii macheta: deschide usi fata, dechide capota motor, deschide capota portbagaj, directie activa.
« Ultima Modificare: Octombrie 14, 2013, 11:20:36 a.m. de Reme_WRX »

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #2 : Iunie 18, 2013, 12:07:51 a.m. »
Volkswagen Beetle

producator: Volkswagen  Audi Group
producator macheta: Maisto
scara: 1/24

Volkswagen Beetle a fost numita initial Volkswagen Type 1 si este un automobil economic contruit de Ferdinand Porsche la ordinele lui Adolf Hitler. S-au fabricat peste 21 de milioane de astfel de automobile, devenind astfel unul dintre cele mai longevive automobile din fabricatie din lume. Acesta s-a fabricat incepand cu anul 1938 si a suferit diferite modificari pe parcurs (facelift-uri). Automobilul este echipat cu un motor boxer racit cu aer, avand o cilindree intre 1.1litri si 1.6litri. Iata o poza cu automobilul original:


Volkswagen Beetle s-a fabricat intre anii 1938 si pana in anul 2003, atat in caroserie Coupe cat si Cabrio.
detalii macheta: deschide usi, dechide capota portbagaj, directie activa.
« Ultima Modificare: Septembrie 22, 2013, 11:55:14 p.m. de Reme_WRX »

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #3 : Iunie 18, 2013, 12:29:16 a.m. »
Chiar înainte să citesc descripția vroiam să spun că conecția între cele două mașini este motorul boxer. Vezi pe YouTube ce rupe o broscuță cu motor de Subaru. 8)

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #4 : Iunie 18, 2013, 11:32:33 p.m. »
Chiar înainte să citesc descripția vroiam să spun că conecția între cele două mașini este motorul boxer. Vezi pe YouTube ce rupe o broscuță cu motor de Subaru. 8)
Salut! Stiu! Stiu de filmuletele cu motorul de subaru pus pe broscuta.

Offline CRED

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 627
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #5 : Iunie 18, 2013, 11:59:36 p.m. »
Frumoasa broasca, bine detaliata.
PS: avem si noi in Romania o broasca propulsata de un motor STI :D

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #6 : Iunie 28, 2013, 05:17:03 p.m. »
Subaru Impreza WRX

producator: Subaru
producator macheta: Bburago
scara: 1/24


Subaru Impreza este un automobil din clasa compacta fabricat inca din 1992. Impreza este oarecum urmasul urmasul modelului Leone. In ziua de azi s-a ajuns la cea de-a 4-a generatie. Avem de-a face cu cea de-a 2-a generatie, cea mai de succes de pana acum. Aceasta s-a fabricat incepand cu anul 2000 si a suferit mai multe modificari finute (facelift-uri) atat la partea frontala cat si cea din spate. Automobilul este echipat cu motor boxer de 2.0 si 2.5 litri supraalimentat care dezvolta peste 200CP si  tractiune integrala, pe toate cele 4 roti ale autovehiculului. Iata poze cu automobilul original :


A 2-a generatie de Subaru Impreza s-a fabricat incepand cu anul 2000 si pana in anul 2007, atat in caroserie Sedan cat si in caroserie Wagon.
detalii macheta: deschide usi fata, dechide capota motor, directie activa.

« Ultima Modificare: Septembrie 16, 2013, 07:59:16 p.m. de Reme_WRX »

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #7 : Iunie 28, 2013, 05:59:55 p.m. »
Îmi place foarte mult combinația de culori, se potrivește argintiul metalizat cu jantele aurii. Trebuie să-ți iei și una "oficială", albastru cu jante aurii. ;) Macheta arată bine, având în vedere că e BBurago. Partea din față arată chiar foarte bine, stopurile mai puțin.

Offline OLECO

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14926
  • OLECO ESTE UNIC !
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #8 : Iunie 28, 2013, 06:06:48 p.m. »
Imi place si chiar arata bine pentru un BBURAGO.

Offline Reme_WRX

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2528
Re: Machetele Mele - Reme_WRX
« Răspuns #9 : Iunie 28, 2013, 06:09:34 p.m. »
multumesc amandurora! Da si eu m-am mirat pt un Bburago cat de bine arata. Mi-a placut si l-am luat...urmeaza versiunea din 2006.