Autor Subiect: Istoria ARO  (Citit de 9587 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Istoria ARO
« Răspuns #30 : Martie 25, 2014, 10:54:14 p.m. »
Cert e ca s-a distrus un produs care merita sa supravietuiasca(cel putin), noi am ales niste oameni care sa salveze si sa ridice tara. Faptul ca i-am ales si ei au distrus tara, nu ne face pe noi vinovati ca i-am ales atunci cand ne minteau cu tot felul de promisiuni.
« Ultima Modificare: Martie 25, 2014, 11:00:39 p.m. de Schumy »

nick

  • Vizitator
Re: Istoria ARO
« Răspuns #31 : Martie 25, 2014, 11:06:44 p.m. »
Tovarasu' Schumy, adevar grait-ai!
Si oricum, chiar daca nu-i alegeam noi, se alegeau singuri intre ei si tot ajungeau la putere... Ca doar sunt din acelasi Serviciu toti...

« Ultima Modificare: Martie 25, 2014, 11:09:30 p.m. de nick »

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Istoria ARO
« Răspuns #32 : Martie 25, 2014, 11:09:08 p.m. »
Acum putem schimba asta!

nick

  • Vizitator
Re: Istoria ARO
« Răspuns #33 : Martie 25, 2014, 11:10:15 p.m. »
Poate cand vor muri ei, copiii lor si nepotii lor... Cum dracu sa schimbi o clica de Securisti care detin puterea de la Involutie incoace? Sau pe copiii lor? Sau pe nepotii lor (unii sunt la generatia a 3-a deja... Secu v3.0...)?
Ne amagim in continuare ca exista partide politice si dogme politice si adevarati politicieni? ... Fratilor, am mai spus probabil si cu alta ocazie... Nu exista decat un singur partid (la fel ca pe vremuri...), numai ca nu ii mai spune PCR ci Partidul Mafiotilor Uniti (fie ei liberali, PSD-isti. PDL-isti, etc)... Astia l-au omorat pe Ceausescu, pt ca erau tinuti chiar si ei (ditamai stabii securisti, iti dai seama...) din scurt de Ceausescu...
Cand va disparea Sistemul de Operare Secu v3.0 si hard-disk-ul poporului astuia va fi reformatat si va instalat un nou Sistem de Operare care sa mai aiba grija si de poporul lui, abia atunci putem vorbi de democratie si politica. Pana atunci, politica este de fapt politica unica a lor : "Dezbina si cucereste + Paine si circ + Minte cat cuprinde + Fura cat poti + Da-te disparut daca dai de belea"...
« Ultima Modificare: Martie 25, 2014, 11:21:07 p.m. de nick »

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Istoria ARO
« Răspuns #34 : Martie 25, 2014, 11:14:34 p.m. »
Poate cand vor muri ei, copiii lor si nepotii lor...
E trist ... e mai usor sa crezi in mituri decat sa faci ceva. Eu am plecat din servicii si sunt in privat. Am vizibilitate si acolo si aici. Repet depinde de fiecare dintre noi ce vrem.  ;)

Offline Schumy

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1733
Re: Istoria ARO
« Răspuns #35 : Martie 25, 2014, 11:16:27 p.m. »
Poate ca e mai bine asa pentru aro , a ramas o legenda , o amintire si atata tot.Sunt convins ca printre injuraturile lasate de noi  , cei care au facut rau o sa plateasca intr-un fel sau altul. Totul se poate face daca exista dorint , chiar si aro intr-o buna zi.Vorba lui Buruceaga  :Hai sa vedem ce putem face , eu , tu .. noi la nivelul fiecaruia dintre noi sa pastram si istoria dar sa si promovam autoturismul romanesc asa cum e el acum. Omenii din spatele lui merita!
« Ultima Modificare: Martie 25, 2014, 11:20:56 p.m. de Schumy »

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: Istoria ARO
« Răspuns #36 : Martie 25, 2014, 11:23:26 p.m. »
In 86 un prieten de al meu polonez cumparase un Oltcit in Polonia, si avea saboti de lemn la frane spate... A zis ca se uita la ele puse pe masina si nu ii venea sa creada. :-\
Cumpar masinute vechi romanesti.

nick

  • Vizitator
Re: Istoria ARO
« Răspuns #37 : Martie 25, 2014, 11:25:29 p.m. »
Poate cand vor muri ei, copiii lor si nepotii lor...
E trist ... e mai usor sa crezi in mituri decat sa faci ceva. Eu am plecat din servicii si sunt in privat. Am vizibilitate si acolo si aici. Repet depinde de fiecare dintre noi ce vrem.  ;)
Nu sunt mituri, sunt adevaruri. Trebuie doar sa stai putin la distanta si sa privesti la rece... Abia atunci iti dai seama ce teapa ti-ai luat....


nick

  • Vizitator
Re: Istoria ARO
« Răspuns #38 : Martie 25, 2014, 11:29:36 p.m. »
In 86 un prieten de al meu polonez cumparase un Oltcit in Polonia, si avea saboti de lemn la frane spate... A zis ca se uita la ele puse pe masina si nu ii venea sa creada. :-\
Remus, cred ca e banc... Imi vine greu sa cred ca asa a plecat la export un Oltcit... Dar, ma rog...poate fi si asa...



Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1074
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: Istoria ARO
« Răspuns #39 : Martie 25, 2014, 11:32:31 p.m. »
Poate cand vor muri ei, copiii lor si nepotii lor...
E trist ... e mai usor sa crezi in mituri decat sa faci ceva. Eu am plecat din servicii si sunt in privat. Am vizibilitate si acolo si aici. Repet depinde de fiecare dintre noi ce vrem.  ;)
Nu sunt mituri, sunt adevaruri. Trebuie doar sa stai putin la distanta si sa privesti la rece... Abia atunci iti dai seama ce teapa ti-ai luat....
Ce am vazut cu ochii mei .... nu sunt mituri. Ce povestesc altii ... pot fi.