Autor Subiect: Matchbox news 2015: Prima macheta a unui vehicul romanesc 100% – Ghe-O Rescue  (Citit de 2112 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
In cel mai recent comunicat, Matchbox a facut referire la noile apariti de machete pentru anul 2015. Se pare ca firma americana de jucarii a fabricat deja matritele pentru 25 de noi modele pentru anul viitor din 125 care vor fi scoase.

Spre suprinderea noastra alaturi de machete ale unor masini celebre Lamborghini, Porsche, Tesla etc, pentru prima data Matchbox a inclus in gama lor o reproducere a unui vehicul 100% romanesc, fiind vorba de autovehiculul GHE-O RESCUE fabricat in Romania de firma GHE-O Motors.


Ghe-o Rescue este un vehicul de interventii prezentat anul trecut in oct 2013 la SAB si se pare ca este un vehicul construit de firma romaneasca dupa specificatiile sefului firmei de paza BGS care dorea o masina asemanatoare Hummer insa mai capabila.



masina reala







Offline Dead4RepubliK

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Matchbox news 2015: Prima macheta a unui vehicul romanesc 100% – Ghe-O Rescue
« Răspuns #1 : Decembrie 01, 2015, 08:45:28 a.m. »
Am gasit-o si cumparat-o aici in Noua Zeelanda, pe la sfarsitul lui octombrie. Cred ca erau expuse pe raft in jur de 5-7 bucati dar am luat numai una... Acum, de doua saptamani o tot caut in disperare si nu o gasesc nicaieri :((

In Romania ati gasit-o pe undeva?








Offline RUA

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2424
  • A fi om e lucru mare; a fi domn e o-ntamplare...
« Ultima Modificare: Decembrie 01, 2015, 09:27:35 a.m. de RUA »

Offline andor88

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 92
  • Be a Voice not an Echo
Re: Matchbox news 2015: Prima macheta a unui vehicul romanesc 100% – Ghe-O Rescue
« Răspuns #3 : Decembrie 01, 2015, 09:41:11 a.m. »
Ba a apărut, eu am văzut-o într-un magazin Varunas din Cluj.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline RUA

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2424
  • A fi om e lucru mare; a fi domn e o-ntamplare...
Re: Matchbox news 2015: Prima macheta a unui vehicul romanesc 100% – Ghe-O Rescue
« Răspuns #4 : Decembrie 01, 2015, 11:22:53 a.m. »
 Ghe-O Rescue cea mai buna si puternica masina de teren. Produsa în
https://youtu.be/poFPA9IfTgk
https://youtu.be/yf1uzaipRZk
andor88, am intrat pe site-ul magazinului http://www.varuna.ro/ si n-am gasit-o ???









Offline andor88

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 92
  • Be a Voice not an Echo
Re: Matchbox news 2015: Prima macheta a unui vehicul romanesc 100% – Ghe-O Rescue
« Răspuns #5 : Decembrie 01, 2015, 12:25:58 p.m. »
Eşti naiv dacă crezi că pe site vor pune poze cu toate modelele matchbox 1:64 disponibile. Asta e şi "farmecul" colecţionării la scara 1:64, iei la rând toate magazinele din oraş în care ştii că se vând produse Mattel, şi vezi dacă ai noroc. Pentru o machetă de 7 lei nu o să-ţi verifice nimeni stocul şi sortimentul disponibil. Iar dacă eşti disperat să pui mâna pe ea îţi recomand să contactezi userul "saizecisiopt" de pe okazii, cu siguranţă te poate ajuta.
Heaven is where the police are British, the cooks are French, the mechanics are German, the lovers are Italian and it is all organized by the Swiss.

Hell is where the police are German, the cooks are English, the mechanics are French, the lovers are Swiss, and it is all organized by the Italians.

Offline iustinic

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 416
Re: Matchbox news 2015: Prima macheta a unui vehicul romanesc 100% – Ghe-O Rescue
« Răspuns #6 : Decembrie 02, 2015, 04:07:48 p.m. »
Am cumparat azi de la Auchan aceasta masinuta cu 8 ron.

Offline RUA

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2424
  • A fi om e lucru mare; a fi domn e o-ntamplare...