Autor Subiect: Otto news 1/18  (Citit de 9081 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #10 : Ianuarie 31, 2014, 06:25:33 p.m. »
Machetele din rasina, pentru cei ce nu au vazut inca, au altfel de geamuri. Sunt facute dintr-un plastic foarte subtire si lipite. De asemenea, farurile si stopurile au lipici, iar la otto (un producator low cost de altfel) si presupun ca nu e deloc usor sa le demontezi si sa le lipesti la loc fara probleme.
A facut cineva la un bmw seria 5, otto, capota functionala si stiu sigur ca a fost foarte mult de munca...
Mie mi-a vopsit Seba un GTi, mi-a spus ca la demontare a fost nevoit sa aiba mare grija la geamuri iar cand a dat jos masca s-a rupt o bucata din aripa.














Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #11 : Ianuarie 31, 2014, 06:29:01 p.m. »
Eu unul cred ca ar merita mult mai mult investitia in R20 pentru o transformare in Dacia 2000 :D  :-\  :D

Offline Remus

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2190
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #12 : Ianuarie 31, 2014, 07:35:47 p.m. »
O frumusete de macheta R8 asta de la Otto. Neaparat trebuie sa-ti parchezi unul si la tine in colectie.

Dar impresionanta mi se pare transformarea Golfului, a iesit o mica capodopera din el!! Sunt sigur ca Timmy e dat pe spate!! :)
Cumpar masinute vechi romanesti.

Offline Timmy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 618
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #13 : Ianuarie 31, 2014, 08:30:38 p.m. »
Haha, cunosc macheta de un an :D
Ce pot spune, felicitari lui Seba , i-a iesit foarte fain.
In curand pregatesc si eu ceva  ;D  :-\

Offline ionut

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 122
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #14 : Martie 20, 2014, 04:26:59 p.m. »
De la 1 aprilie, precomanda la R8 1/18 Otto:

http://www.otto-models.com/index.php/fr/les-miniatures-ottomobile?view=detail&id=254

E cineva care a mai facut precomanda la Otto, e rost de vreo comanda comuna pe Bucuresti? Mentionez ca sunt interesat.

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #15 : Martie 20, 2014, 05:53:35 p.m. »
Sper să nu fie păcăleală de 1 Aprilie. :D E foarte anticipată macheta asta, la cât de repede s-au dat R8-urile 1:12 cred că se v-a epuiza repede stocul. Pentru cei care o doresc în colecție, nu stați prea mult pe gânduri, că apoi o să plătiți cu 20-30% mai mult dacă vreți să o luați de pe eBay. Eu m-am zgârcit la cea albastră 1:12 când era 125e, acum mai apare din când în când pe eBay la prețuri aproape duble, de la 199 euro în sus.
M-aș băga la o comandă comună cu tine, Ionuț. Și așa o să fiu în RO în mai, pot să o ridic personal de la tine. Așa nu mai plătesc transportul până în state. Mai sunt alți doritori? Cu cât mai mulți cu atât mai bine. :)

The goods are sent once a week. We ensure a delivery in the 2 weeks after your order is placed.

 
Postal charges by order

•                      9.00 € for Metropolitan France (in 'Colissimo'). Zone 1
•                      19.70 € for the countries of Europe, including Switzerland. (In priority service). Zone 2
•                      39.00 € for the other countries (In priority service). Zone 3
 
If you order more than one model in your order, the unit Shipping price will decrease.
Eg: For a delivery in the European Union.
1 model in the order: Shipping price will be 19.70 €
2 models in the order: Shipping price will be 26 € (13 € per model)
5 models in the order: Shipping price will be 50 € (10 € per model)
Sending by post or carrier (DHL / UPS), approximately within 4 to 15 days.



« Ultima Modificare: Martie 20, 2014, 06:09:46 p.m. de TzucuNY »

Offline HAKU

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180

Offline Law

  • Administrator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1732
    • AurosWorld
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #17 : Martie 20, 2014, 08:45:36 p.m. »
Cat e pretul la R8 ca membru club si fără membru...ca poate mă bag si eu la comanda?

Offline TzucuNY

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2423
Re: Renault 8 Otto 1/18
« Răspuns #18 : Martie 20, 2014, 08:54:42 p.m. »
Ca să cumperi de la ei direct trebuie să fii membru, deci prețul este același. Cu HAKU suntem 4, încă unul și ne-am scos la transport. b:d Laurențiu, te bagi la un R8?

Offline brcosminp

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184