Autor Subiect: Masini de legenda - AmerCom  (Citit de 15115 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Adrian

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1031
  • PUNCT
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #20 : Septembrie 13, 2016, 09:15:55 a.m. »
Pentru cei interesati, aparu si noua colectie. Am luat si eu primul numar sa vad ce e de capul ei. Prea multe n-am de spus. Ambalata acceptabil, fara prea multe detalii, o culoare cam... ciudata, nu stiu daca a  existat asa ceva. Sigle, embleme si numele.. n-au nicio treaba cu realitatea. Interiorul... slab, cred ca era mai bine pe negru. Stergatoarele turnate cu parbrizul, dar nici macar vopsite. Sasiul cred ca arata cel mai bine, dar n-am facut poze. Ah, si sa aveti un lipici bun pe acasa ca se dezmembreaza... pica farurile, ornamentele. Posibil unele vor fi sub forma de kit  ;D
Daca va place modelul, merita luata, ceva mult mai bun nu stiu daca gasiti, mai ales la 10 lei. Poate voi mai cumpara ceva din seria asta.










Offline cipriano

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #21 : Septembrie 13, 2016, 03:06:41 p.m. »
Am analizat-o si eu la chiosc si zic pass. Pacat! Astept colectii serioase cu un pret mai mare dar calitate deosebita.Spor celorlalti la colectionat!

Offline thrax

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #22 : Septembrie 16, 2016, 01:12:40 p.m. »
Aveti idee cate numere are colectia?

Offline RUA

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2424
  • A fi om e lucru mare; a fi domn e o-ntamplare...
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #23 : Septembrie 16, 2016, 01:42:15 p.m. »

Offline vvg

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #24 : Septembrie 16, 2016, 05:31:05 p.m. »
Conform prezentarii colectiei pe "magazinul colectionarului", 24 de numere.

Offline djmanianfs

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1761
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #25 : Septembrie 16, 2016, 08:14:18 p.m. »
Am luat si eu primul numar.
Per asamblu, e buna in vitrina, umple spatiul gol  :D

Offline morgot

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #26 : Septembrie 19, 2016, 12:36:00 p.m. »
Din lista de la polonezi, apar modele interesante. Imi place mai mult decat DeA, care m-a obosit cu GAZ, Warsava, Pobeda si alte comuniste, care nu au avut nimic cu adevarata istorie auto. Oltcit si alte licente.
colectionez 1:43

Offline Loris

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #27 : Septembrie 19, 2016, 08:12:04 p.m. »
 Ca iti place sau nu, e o problema personala. Dar sa negi contributia estului in evolutua istoriei automobilului e o greseala, mai ales daca ne aducem aminte ca si noi cu masinile noastre apartinem acestei zone. Nu stiu cati dintre noi au condus vreodara Chevroletul asta, dar cunosc destui care au condus Oltcitul. Chiar si eu am fost soferita de Oltcit si faptul ca am si macheta lui in vitrina mi se pare mai important decat sa am o belle americaine. Sigur, parerea mea.

Offline theo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 735
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #28 : Septembrie 19, 2016, 08:36:21 p.m. »
Ca iti place sau nu, e o problema personala. Dar sa negi contributia estului in evolutua istoriei automobilului e o greseala, mai ales daca ne aducem aminte ca si noi cu masinile noastre apartinem acestei zone. Nu stiu cati dintre noi au condus vreodara Chevroletul asta, dar cunosc destui care au condus Oltcitul. Chiar si eu am fost soferita de Oltcit si faptul ca am si macheta lui in vitrina mi se pare mai important decat sa am o belle americaine. Sigur, parerea mea.
Perfect de acord!...Gaz M21(Volga),Gaz M20(Pobeda),Gaz 69,Warszawa,Moskvitch 403,etc. au fost automobilele care circulau pe strazile copilariei mele(anii '60-'70) si reprezinta o parte importanta din adevarata istorie auto. ;)

Offline morgot

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Masini de legenda - AmerCom
« Răspuns #29 : Septembrie 26, 2016, 11:52:01 a.m. »
Nu vreau sa polemizez, dar pe vremea cand esticii faceau Volga, Pobeda si Moskvich 403, vesticii aveau
BMW1800


Mercedes W113


Ferrari Daytona


Jaguar E-type


Exemplele pot continua la infinit

Nu neg ca esticile au circulat si pe strazile noastre si poate unii au amintiri cu ele, dar a spune ca au avut un rol important in industria auto, e o mare aberatie
1. nu au inventat nimic
2. au copiat tot ce s-a putut
3. au avut performante jalnice
4. calitate specifica blocului comunist
colectionez 1:43