Autor Subiect: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43  (Citit de 15435 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #30 : Iunie 23, 2015, 09:48:53 p.m. »
Dacia Supernova IST 1/43

Offline borrys23

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #31 : Noiembrie 03, 2017, 10:39:45 p.m. »
felicitari pentru colectie ! balesc si eu dupa o asemenea flota :D

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #32 : Noiembrie 03, 2017, 11:41:42 p.m. »
felicitari pentru colectie ! balesc si eu dupa o asemenea flota :D
Multumesc. Nu e imposibil de facut. Dar dureaza :)

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #33 : Februarie 17, 2018, 09:47:45 p.m. »
Renault Duster Oroch

Primul pick-up cu patru uşi din istoria mărcii auto franceze, a fost dezvăluit în premieră mondială la Salonul Auto Buenos Aires 2015.
 
Duster Oroch nu e altceva decât varianta de serie a conceptului cu acelaşi nume, prezentat la sfârşitul lui 2014 la Sao Paulo si nu este aceeaşi maşină ca Dusterul surprins în teste prin România, acela fiind modificat în atelierele Romturingia pentru PETROM.
Duster Oroch a fost desenat la centrul de design Renault din America Latină, noul model fiind destinat, la început, pieţei din America de Sud. Partea frontală este la fel ca la Dusterul vândut în Argentina – cu faruri preluate de pe Dusterul românesc cu facelift şi o grilă a radiatorului şi un spoiler ceva mai îndrăzneţe.
În partea din spate, bena are o lungime de 1,3 metri şi o capacitate maximă de încărcare de 683 de litri. Uşa benei se deschide la fel ca la oricare alt pick-up modern, mânerul fiind poziţionat în partea de sus a uşii.
La capitolul motorizări, pick-up Renault Duster Oroch este disponibil cu două propulsoare pe benzină, unul de 1,6 litri cu 110 CP şi unul de 2,0 litri cu 143 CP. Din pacate amandoua EURO IV si sanse mici de a poposi in siteurile de vanzari din Europa.


Renault Duster Oroch 1/43 NOREV











Macheta cu plusuri si MINUSURI.
Ce e bun : vopseaua e incredibil de buna si de bine distribuita. Tampografii reusite, interiorul la fel reusit plasticul din bena chiar farurile si masca.
Ce nu e bun : enervantele stergatoare turnate in parbriz precum si oglinzile corp comun cu caroseria. Cauciucuri de plastic.

Offline adibutcovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #34 : Februarie 17, 2018, 10:03:46 p.m. »
Pt mine cel mai deranjante sunt oglinzile. O fi noua calitate Norev sau doar la machetele Renault Dacia se intampla asta?
Sunt curios daca  machetele astea noi ( Duster si Oroch) vor deveni un al doilea Lodgy din punct de vedere al raritatii ( sunt editie limitata?).

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #35 : Februarie 17, 2018, 10:21:56 p.m. »
Pt mine cel mai deranjante sunt oglinzile. O fi noua calitate Norev sau doar la machetele Renault Dacia se intampla asta?
Sunt curios daca  machetele astea noi ( Duster si Oroch) vor deveni un al doilea Lodgy din punct de vedere al raritatii ( sunt editie limitata?).
Habar nu am daca sunt atat de putine precum Lodgy. E posibil. Teoretic mai apar si in varianta pe gri. Mai ieftine. Eu le-am luat asa ca sa nu patesc ca la Lodgy. :)

Offline mirci

  • Global Moderator - Membru Fondator CCMAR
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1323
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #36 : Februarie 18, 2018, 12:02:30 p.m. »
Multumim de prezentarea machetei. Chiar daca macheta e cum e, orice colectionar dacia/renault o va aprecia.
Mie unul imi place culoarea aceasta aleasa.

Offline buruceagga

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1073
  • Colectionar de LOGAN 1/43
Re: DACIA - Logan - Sandero- Duster-Lodgy-Dokker- by Renault 1/43
« Răspuns #37 : Decembrie 18, 2022, 02:33:53 a.m. »
Pentru cei care mai intra si cand mai intra pe aici. Cartile din carti se fac si postarile din unele mai vechi.







« Ultima Modificare: Decembrie 22, 2022, 12:50:23 a.m. de buruceagga »